Ana sayfa Dizi Haberleri Balkan Ninnisi dizisi öyle güçlü geliyor ki hikayesiyle sarıp sarmalayacak!

Balkan Ninnisi dizisi öyle güçlü geliyor ki hikayesiyle sarıp sarmalayacak!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yıllar önce atv’de yayınlanan Elveda Rumeli dizisini izleyenler, ismini duydukça içini çekiyor hala! Makedonya’da çekilen dizi, o dönem büyük bir fırtına yaşatmıştı ekranda. Hikayesi, karakterleriyle çok sevilen bir dizi oldu. Sımsıcak aile hikayesi, yaşanan dramlar, olaylar izleyicinin hala hatırasında. O dizide oynayan pek çok isim de şimdinin yıldızları oldular.

Usta oyuncular Şebnem Dönmez ve Erdal Özyağcılar’ın müthiş oyunculuklarının yanı sıra o dönemde genç oyuncular olarak dizide yer alan Berrak Tüzünataç, Gülçin Santırcıoğlu, Ertan Saban, Tolgahan Sayışman ve Filiz Ahmet, bu dizi ile ünlenmişlerdi.

Şimdi aynı topraklarda çekilecek olan bir başka dizi, en az Elveda Rumeli kadar izleyicinin duygularını kabartacak hikayesiyle geliyor! TRT 1’de yayınlanacak olan ve Makedonya’nın Üsküp kentinde çekimleri başlayan dizide Erdal Özyağcılar’ın da başroller arasında olması, diziye olan ilgiyi arttırırken, Elveda Rumeli ile bağlantı kurulmasını da öne çıkarıyor.

Balkan Ninnisi ismini taşıyan dizinin ilk tanıtımı ekranlara geldi. İki farklı kültürün insanları olarak birbirlerine aşık olan çiftin aileleri, bu aşka karşı! Dizinin tanıtımında bir köprüde buluşan aşıkların, ailelerinin gelmesi ile yaşadıkları ikilem dikkat çekiyor. Hikayeye de bu aşkın damga vuracağı anlaşılıyor.

Başrollerinde Emre Bey ve Merih Öztürk’ün yer aldığı Balkan Ninnisi dizisinin kadrosunda Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Hakan Boyav gibi usta isimlerin yanı sıra Gözde Çığacı, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Deniz Gürkan, Sarp Bozkurt, Süleyman Kara, Mustafa Jašar, Bedija Begovska, Elyesa Kaso gibi isimler rol alıyor.

Balkan Ninnisi dizisi öyle güçlü geliyor ki hikayesiyle sarıp sarmalayacak! 7

Hafta içinde ekrana gelen ilk tanıtım büyük dikkat çekti. Dizinin çekildiği Üsküp’ün muhteşem manzarası eşliğinde güçlü bir hikayenin gelmekte olduğu da anlaşılıyor. Bu arada TRT Genel Müdürü Zahit Sobacı da Balkan Ninnisi dizisinin tanıtımını şu sözlerle paylaştı: “Vardar Nehri’nden dökülen bir Balkan ninnisi TRT’de dile geliyor. Üsküp’te eski bir Osmanlı konağı… Bu konağın gölgesinde yeşeren, yüreklere dokunan bir Türk ve Makedon hikâyesi… “Balkan Ninnisi” çok yakında @trt1 ekranlarında sizlerle buluşacak.”

Bu arada dizinin Makedonya’da çekilmesi de oradaki halkı çok mutlu etti.  Ülkelerinde bir Türk dizisi çekilmesine çok sevindiklerini belirten insanlar, Balkan Ninnisi’nin ilk bölümünü iple çektiklerini ifade ediyorlar.

Hikayesi Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği Üsküp şehrinde geçen dizide biri Türk, diğeri Makedonyalı iki gencin yüreklere dokunan aşk hikayesi anlatılacak. Aşkın dili, dini, ırkı yoktur ama araya aileler girince bir araya gelmek için bazen dağları delmek gerekir.