Ana sayfa Sosyal Medya Belçim Bilgin ortalarda yok ama keyfi yerinde

Belçim Bilgin ortalarda yok ama keyfi yerinde

tarafından ker_def

Şu anda pek ortalarda görünmeyen Belçim Bilgin, bir süre önce oğlunun babası Yılmaz Erdoğan’dan boşanmıştı.

Televizyongazetesi/Detay

Daha sonra çeşitli davetlerde ve galalarda görülen ünlü oyuncunun keyfinin yerinde olduğu yaptığı sosyal medya paylaşımlarından belli oluyor.

Bilgin, son olarak ‘ailem’ dediği arkadaşlarıyla keyifli bir anlarının fotoğrafını paylaştı.

Sosyal medyayı oldukça az kullanan Bilgin’in instagramda pek çok ünlü isme göre takipçi sayısının da az olduğu görülüyor.

Belçim Bilgin’i 454 bin kişi takip ediyor. Ünlü oyuncunun nispeten az olan takipçi sayısının, son dönemde bir dizide yer almaması olduğu da tahmin ediliyor.

İşte Belçim Bilgin’in paylaşımı:

Love you all ma ICONIC ladies!!!
@icontalentofficial #family #friends #dreamingtogether #love #nodirtygames #fairplay ?

blank

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.