SON DAKİKA
20 Ağustos 2019 20:08

SON HABERLER

Belçim Bilgin, verdiği pozlarla büyük beğeni topladı!

Televizyongazetesi/Detay – Aralık ayında Yılmaz Erdoğan ile boşanan Belçim Bilgin, geçtiğimiz günlerde yakın arkadaşı Beren Saat ile tatilde ortaya çıkmıştı.

Mehmet Günsur ile oynadığı Aşk Tesadüfleri Sever filminin yeni versiyonunu çekmeye hazırlanan ünlü oyuncu, İstanbul Life isimli dergiye bir röportaj verdi.

Derginin Temmuz ayı için çekilen fotoğraflarını instagram sayfasından paylaşan Belçim Bilgin’in takipçileri, bu fotoğraflara bayıldı!

Hayranları “Asil ve naif” olarak tanımladıkları oyuncuya iltifatlar yağdırıyor.

İşte Belçim Bilgin’in o paylaşımları:

☀️ @istanbullifedergisi #temmuz #letthesunshineinyourheart

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.

İlgili Haberler