SON DAKİKA
18 Eylül 2019 05:49

SON HABERLER

Beren Saat’i sarsan ölüm! Aykut Cömert’in vefatının ardından duygusal sözler!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fotoğraf ve video sanatçısı Aykut Cömert’in 38 yaşında vefatının ardından sosyal medyada sevenlerinin üst üste paylaşımları vardı.

Ahu Yağtu ve Melisa Sözen’den sonra Beren Saat de instagram hesabından sanatçının ani ölümünün ardından duygusal sözler sarf etti.

Kanser tedavisi gördüğü sırada aramızdan ayrılan Aykut Cömert için, Beren Saat’in “Seni özlemek hiç bitmeyecek canım arkadaşım. Yıldızlarla benim için dans et” sözleri akıllarda takılı kaldı.

İşte Beren Saat’in mesajı:

“Çok arkadas ediniyor insan hayat boyu ama zekadas bulmak zor. Ugultunun ortasinda tek bir cümleyle hayatina isik tutani bulmak çok zor. En karanliklarina kaçtiginda yargilamadan seninle orada sessizce durani, hatta sana kahkaha attirani bulabilmek nerdeyse imkansiz. Bu cografyada kadini, kimligi meselesi yapan artist olmak… Seni özlemek hic bitmeyecek canim arkadasim. Yildizlarla benim icin de dans et ”

AYKUT CÖMERT KİMDİR?

Aykut Cömert, ünlü isimlerin magazin basınında efsane olan, unutulmaz sözlerle hazırladığı “Söz uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti.

Aykut Cömert, İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekmenin yanı sıra fotoğraf ve videolarıyla karma sergilerde yer aldı.

2011’de Avrupa, Avusturalya, Balkanlar’da yaşayan Türk gençlerini konu alan iki uzun metrajlı belgesel ve 6. Uluslararası Mardin Film Festivali kapsamında “Siyah Beyaz Çocuklar” isimli atölye ve belgesel çalışmalarını hayata geçirdi.

2012 yılında Belçim Bilgin ile kurguladığı “Sakız” videosu Archive Tasarım Galerisinde sergilendi. Mayıs 2014’te Karaköy Sumahan’da Beren Saat, İlker Kaleli ve Esra Dermancıoğlu’nun oyunculuklarıyla destek verdiği “Bebek”, “Künye”, “Saç” isimli videolarını “ONE NIGHT ART, Bir Ara Bir Haber” isimli sergiyle sanatseverlerle buluşturdu.

2014 yılının Kasım ayında 2. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Türk sinemasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı, Cahide Sonku’nun hayatını konu alan “100-5=CAHİDE” isimli video performansı sinemaseverler tarafından büyük ilgi topladı.

Aykut Cömert videolarındaki temel sorunsalı beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk. İşlerinin en can alıcı noktası ise nesnelerin kimlikler üzerindeki algısını metafor yöntemiyle dile getirmesi.

İlgili Haberler