SON DAKİKA
18 Temmuz 2019 00:49

SON HABERLER

Bizim Hikaye başardı ama This Is Us uyarlaması oyuncu seçimiyle baştan kaybetti mi?

Med Yapım’ın Fox TV için This is Us dizisinden uyarlayacağı yeni diziyle ilgili bir eleştiri geldi.

Başrollerinde Songül Öden, Celil Nalçakan, Birkan Sokullu, Olgun Toker, Elçin Afacan ve İrem Sak’ın oynayacağı açıklanan diziyle ilgili olarak Vatan Gazetesi Yazarı Demet Sarova, oyuncu seçimlerinin yanlış olduğu görüşünde.

Merve Girgin’in yöneteceği, Deniz Madanoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve oyuncu kadrosu tamamlanmak üzere olan dizinin çekimlerine de kısa bir süre sonra başlanacak.

Bizim Hikaye dizisinin de Shameless dizisinin uyarlaması olduğu öğrenildiğinde pek çok eleştiriye maruz kalmıştı. This Is Us dizisi de benzer bir eleştiriyle gündeme geldi. Ancak Demet Sarova, Bizim Hikaye’nin bu eleştirilere karşın başarılı olmasındaki etkenleri ortaya koydu ve This Is Us dizisinin uyarlamasına neden şans vermediğini de anlattı.

İşte o yazı:

“Beklentiyi düşük tutmak şart gibi!

“Beyin işi” diyebileceğimiz yapımlara hasret kaldık. Bu sebeple, Fox TV’nin, ABD yapımı “This is Us” dizisinin adaptasyonuna kolları sıvadığını ilk duyduğumda buruk bir sevinç yaşadım. Sevincim buruk oldu çünkü, bu şahane diziyi adapte etmek, bunu başarabilmek oldukça zor… Adaptasyon diziler de, tıpkı kitap uyarlaması filmler gibi genellikle başarısız olurlar ve bekleyenini hayal kırıklığına uğratırlar… “This is Us” fikri çok iyi, şahane, fakat dizinin o naif tadını yakalamak mümkün olmayacaktır diye düşünüyorken, oyuncuların birer birer açıklanmasıyla bu düşüncem daha da bir netlik kazandı. Zira ne Songül Öden Rebecca olabilir, ne de Celil Nalçakan bir Jake Pearson…

Başrol seçimi çok yanlış!

Aslına bakarsanız önümüzde çok güzel bir “Bizim Hikaye” örneği var. Amerika’da yayınlanan ve ülkemiz dahil dünyanın birçok ülkesinde izlenen, ‘Shameless’ yani Türkçesi ‘Utanmazlar’ olan dizinin uyarlaması olan Bizim Hikaye’den açıkçası kimse bu derece umutlu değildi. Hatta dizi daha başlamadan çokça taşlandı. Fakat, Bizim Hikaye’nin cast seçimi öyle iyi yapılmıştı ki, o artık ‘Shameless’ ile anılmaz hale geldi ve kendi başına çok da sevildi…

“This is Us” için de böyle bir şey mümkünken, başrol seçiminde yapılan hata öyle sanıyorum ki, “This is Us”u bir “Bizim Hikaye” konumuna getiremeyecek.

Umarım ben yanılırım ve izleyici kadın-erkek ayırmaksızın tadında bir diziye kavuşur.”

THIS IS US KONUSU:
Genel Hikaye:

Aynı gün otuz beşine basan dört insan… Dördü de hayatlarının en önemli gününü yaşamak üzere…

Cem (Celil Nalçakan) çok sevdiği karısı Reyhan’la (Songül Öden) doğum gününü kutlamaya hazırlanırken, Reyhan’ın aniden doğum sancısı tutar. Riskli bir doğum olmasına rağmen, son ana kadar her şeyin yolunda gideceğine ve üçüzleri kucaklarına alacaklarına inanırlar. Ancak hayatın onlar için bambaşka bir planı vardır.

Beş yıldır büyük bir markanın reklam yüzü olan Berk’in (Birkan Sokullu) asıl hayali oyuncu olmaktır. Sonunda iyi bir filmde oynama şansı yakalar ancak yapımcısından izin alamaz. Şimdi önünde önemli bir yol ayrımı vardır. Ya her şey eskisi gibi devam edecek, ya da Berk özgürlüğü seçip bedelini ödeyecektir.

Karısı ve çocuklarıyla huzur içinde yaşayan Mahur’un (Olgun Toker) bir sırrı vardır. Bir süredir biyolojik babasını bulmaya çalışmaktadır. İyi haberi doğum gününde alır. Ancak babasıyla tanıştığında öğreneceği gerçek onu büyük bir hayal kırıklığına uğratacaktır.

Çocukluğundan beri başı kilolarıyla dertte olan Beste (Elçin Afacan), otuz beşinci doğum gününde yeni bir karar alır. Bugüne kadar hayatı umduğu gibi gitmemiştir ve artık dizginleri ele almanın vakti gelmiştir. Ne pahasına olursa olsun zayıflayacaktır. Hiçbir şey onu yolundan alıkoyamaz. Aşk dışında…

Bu beş insanın başına ne gelirse gelsin, onların bildikleri bir şey var; Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey.

İlgili Haberler