Ana sayfa Dizi Haberleri Kardeşlerim dizisinin senaristlerinin kurbanı da kurtarıcısı da Ömer oldu!

Kardeşlerim dizisinin senaristlerinin kurbanı da kurtarıcısı da Ömer oldu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kardeşlerim dizisi Cumartesi akşamları atv ekranında başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Dizinin 79 bölümü geride kaldı. 3. sezonuyla yine milyonların sevgisiyle yolunda emin adımlarla yürümeye devam eden dizide, senaristler için farklı bir hikaye düzeni kurmak çok zor. İşte bu noktada da kurtarıcı karaktere ihtiyaç var. Ömer karakteri tam da böyle bir işleve sahip.

Yiğit Koçak’ın canlandırdığı Ömer karakteri üzerinden senaristler izleyicilerin duygularını kabartıyor ve hikaye zorlanmaya başladığı zaman da Ömer hem senaristlerin kurtarıcısı hem de kurbanı oluyor. Dizi hayranları da her senaryo tıkanmasında Ömer karakterinin farklı yüzünü görüyor.

Kardeşlerim dizisinin paylaşılan 80. bölüm fragmanına yansıyan yorumlar çok ilginç. Ömer karakterine yönelik birçok tavsiye yer alıyor. Bir izleyici diyor ki, “Ömer’in öfkesini kontrol edememesi artık herkese en çokta kendine zarar vermeye başladı Oğulcan’la bile arası açılıyor.”

Süsen’in de Ömer ile zamanında konuşmamasını eleştiren ve yaşadığı durumu rezillik olarak tarif eden dizinin hayranları, “Senarist bazen aklımızla oynuyor” diye sitem de ediyor.

Ömer’in yine herkesin gözünden düştüğü bir dönemi yaşıyoruz. Zaten dizi hayranları senaryoda her sıkışma döneminde benzer bir atak ile senaristlerin Ömer üzerinden hikayeyi toparlamasını şahitlik etmişti.

Bir de Akif meselesi var. İzleyiciler Celil Nalçakan’ın canlandırdığı karakterin yaptıklarının cezasını çekmeden hikayeden ayrılmasını istemiyor. Kardeşlerim dizisinin sadık izleyicileri, “Bir gün herkes yaşadığını yaşar” sözünün Akif için de gerçek olmasını beklediklerini belirten mesajlar paylaşıyor.

Kardeşlerim dizisi senaristleri Ömer ile birlikte Akif karakterinin de yaptığı kötülüklerin bedelini çekmeye başlaması durumunu öne çıkartırsa Kardeşlerim dizisi 3. sezonu da başarıyla tamamlayıp, dördüncü sezon için de hikayede çok etkili bir çekim noktası yaratabilir.

Ömer gibi Akif karakteri de dizi için çok kritik öneme sahip ve senaristlerin bu iki karakter üzerinden diziye yeni bir çerçeve belirlemesi de mümkün olabilir.