Ana sayfa Dizi Fragmanları Cuma akşamları Star TV’de bomba gibi bir dizi başlıyor!

Cuma akşamları Star TV’de bomba gibi bir dizi başlıyor!

tarafından ker_def

Yapımını 1441 Productions’ın, yapımcılığını İrfan Şahin’in üstlendiği; ihanetin, lanetin, aşkın ve anneliğin savaşını STAR TV ekranına getirecek ‘Akrep’ dizisi, 11 Aralık Cuma akşamı 20.00’de izleyiciyle buluşuyor. Başrollerinde Demet Akbağ, Evrim Alasya, Bekir Aksoy ve Yusuf Çim’in rol aldığı dizide, Erkan Birgören imzalı senaryonun yönetmen koltuğunda Gökçen Usta yer alıyor.

Perihan (Demet Akbağ) kırk yıl önce kızını terk edip, zengin bir adamla evlenmiştir. Güzel bir hayata kaçarken arkasında bıraktığı kızı Ferda (Evrim Alasya) yıllar sonra Perihan’ı bulur. Buluşmaları kucaklaşmaya değil büyük bir savaşa sebep olur. Bu savaştan ilk kurtarılacak listesinde ise, hiçbir suçu olmayan çocuklar vardır.

Yakanın ve yananın her gün yer değiştirdiği ana kız hesaplaşması tek bir soruyla başlar: “Neden beni terk ettin anne?” Perihan Emgen (Demet Akbağ), kızı, torunları ve çok sevmese de kızı için katlandığı damadı ile yıllar içinde kelimenin tam anlamıyla tırnakları ile kazıyarak kurduğu rahat, konforlu ve iktidarlı bir hayat sürmektedir.

Bir gece karakoldan gelen bir telefon ile hepsinin hayatı sonsuza dek değişecektir! Kızı Berna’nın cesedi bulunmuştur!

Demir parmaklıklar ardında, karşısında gencecik bir avukata Perihan’ın hayatını neden alt üst ettiğini anlatan Ferda Kendirci (Evrim Alasya) ise tırnakları ile kazıyarak bir mahalle kuaförü sahibi olmuştur ama Perihan’ın sahip olduklarının peşindedir!

Karakoldan gelen telefon ile Emgenlerin evine ve hayatına bomba gibi düşen Ferda, Perihan’ın kızı, damadının ise sevgilisidir! Henüz bir yaşında iken terkettiği kızı şimdi ailesini darmaduman eden metres olarak karşısındadır!

Ferda’yı hapishaneden kurtarmak için dinleyen Ayşem’in de Ferda’nın ve kızı Merve’nin (Müge Su Şahin) hayatına bir bomba gibi düşmesi an meselesidir!

Emgen Ailesi’nin torunları Duru (Aslı Melisa Uzun), Şahin (Taha Baran Özbek) ve Ece (Ahsen Türkyılmaz); Perihan ve Ferda’nın savaşının ortasında kalacaktır. Bu savaş, Ferda’nın komşusu İpek (Esila Umut) ve Aras’ın (Yusuf Çim) hayatını da tamamen değiştirecek, gençlerin hepsini aşkın ve nefretin ortasında bir dünyanın gelgitleri arasına sürükleyecektir.

İhanetin, lanetin, aşkın ve anneliğin savaşı ile dolu bir “AKREP” dövüşünde, geçmişin aynasından bugünün savaşını yaşayan iki kadının hikayesi ile ‘Akrep’, STAR TV’de cuma akşamlarına damgasını vuracak.