SON DAKİKA
2 Şubat 2023 17:29

SON HABERLER

Dizilerin düştüğü durumu, usta oyuncu o kadar iyi özetlemiş ki şapka çıkarılır!

Bir süredir dizi sektöründe yaşanan durumlar, pek çok çevre tarafından tartışılmaya başlandı. TV kritik yazarları da konuyu sürekli köşelerinde dile getiriyorlar.

Son dönemde ekrana gelen dizilerin birer birer dizi çöplüğüne gitmesi, star isimlerin bile dizileri kurtaramaması, mantar gibi sürekli dizi üretilmesi, yayınlanan dizilerin birbirlerine benzemesi sonrasında ekran karman çorman bir hale döndü.

Onca emek ve para dökülen işler çerez gibi harcanmaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Tuba Büyüküstün, Burak Özçivit gibi star isimlerin bile artık dizileri kurtaramadığı bir dönemdeyiz.

İşte tüm bu durumlar masaya yatırılırken, usta oyunculardan da zaman zaman konuyla ilgili açıklamalar geliyor.

Erdal Özyağcılar’ın durumu çok daha iyi özetleyen bir yorumunu da Mustafa Doğan, Habertürk’teki gazetesine taşımış.

Bakın neler söylüyor:

“‘Sektörde oyuncu ve senaryo kirliliği var’

Perşembe günü yayımlanan ‘Ekranda star dönemi kapanıyor!’ başlıklı yazımla ilgili birçok olumlu geri dönüş aldım.

Fikirlerime katıldığını söyleyen isimlerden biri de Erdal Özyağcılar’dı.

Yıllarını oyunculuğa vermiş, ekranda, sahnede ve beyazperdede unutulmaz işlere imza atmış usta oyuncu, çok kıymetli şeyler söyledi.

En çarpıcı sözü de başlığa taşıdığım tespiti oldu.

“Sektörde oyuncu ve senaryo kirliliği var” diyerek, freni boşalmış kamyon misali yokuş aşağı giden sektörün durumunu çok güzel özetledi üstat.

“Oyunculuk güzel fotoğraf vermekten ibaret görülüyor. Senaryolarımız da maalesef esas oğlan ve esas kız üzerine kurgulanmış basit hikâyeler” diye dert yandı.

Özyağcılar’a göre bu sorunlar, yetkin kişilerden oluşan proje tasarım ekipleri kurularak, cast’ta drama kabiliyeti olan oyunculara yer verilerek, izleme grupları oluşturularak aşılabilir.

Kendisine aynen katılıyorum.

Ucuz işlerle vakit ve para kaybedileceğine, üzerinde çalışılmış, belki daha maliyetli ama çok daha nitelikli işlerle ekranlar bu kirlilikten arınabilir. Tabii yıldız isimler de kendi kabuklarını kırmalı.

Kıvanç Tatlıtuğ mesela. ‘Ezel’deki Sekiz gibi ters köşe karakterlerde karşımıza çıkmalı. “Arzulanan adam” konseptinden kurtulmalı.

Şevket Altuğ ve Şener Şen gibi değerler bu tablo yüzünden yıllardır ekrandan uzak.

Düşünsenize, ayakları yere basan bir projede Şener Şen, Şevket Altuğ, Erdal Özyağcılar, Haluk Bilginer, Perran Kutman, Sumru Yavrucuk gibi usta isimleri izlediğimizi. Güzel olmaz mı? Bence harika olur.”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler