Ana sayfa Sosyal Medya Emanet dizisinin başrolü Sıla Türkoğlu, canlandırdığı Seher ile bir çok ortak noktaya sahip!

Emanet dizisinin başrolü Sıla Türkoğlu, canlandırdığı Seher ile bir çok ortak noktaya sahip!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Emanet dizisinde Seher karakterini canlandıran Sıla Türkoğlu, hayranlarından gelen soruları, youtube üzerinden yayınlanan videoda yanıtladı.. Genç oyuncu, sahnelere nasıl hazırlandığı sorusu ile karşılaştı. Bu soruya yoğun tempoda nasıl çalıştıklarını anlatarak başlayan Sıla Türkoğlu, bir günlük dizi çekmenin zorluklarından bahsetti.

Emanet dizisine başlamadan önce karakteri oluşturma fırsatı bulduğunu belirten oyuncu, ne kadar yoğun çalıştıklarını şu sözlerle ifade etti: “Bi hazırlık sürecimiz vardı. O zaman daha rahat bir şekilde karakteri analiz etme fırsatım olmuştu. Fakat, bir süre sonra hergün Seher olduğum için, şu an açıkçası ön hazırlık, sahnelere hazırlık gibi şeyler yapamıyoruz. Bir de yoğun tempoda çalışıyoruz. Böyle bir fırsatımız da olmuyor. Özel olarak yaptığım bir şey yok. Sadece anda kalmaya çalışıyorum. Yaşamaya çalışıyorum Seher ile birlikte.”

Gergin olduğu zamanlarda kendisini nasıl sakinleştirdiği sorusu geldi. Oyuncu, bu sektöre başlamadan önce bazı sıkıntılar yaşadığını belirrtti. Sıla Türkoğlu, “Ancak işe başladıktan sonra bunu kontrol etmeye öğrendim. Yaptığım bir taktik var. Ortam gergin iken, oradan uzaklaşırım. Biraz zaman geçiririm, kafamı dağıtırım, şarkı dinlerim sonra o ortama geri dönüp konuşmaya çalışırım. Bunu uyguluyorum, işe de yaradığını düşünüyorum

Partneri ile sette birbirlerine takma bir isim ile hitap etmediklerini anlatan Sıla Türkoğlu, romantik sahneler çekildiği zaman çok güldüğünü söyledi. Oyuncu sahnelerde çok güldüğünü ve bunun kendisini bazen zorladığını da kabul etti. Gülşen Bubikoğlu’nu çok beğendiğini anlatan oyuncu, ama idol olarak kimseyi düşünmediğini ifade etti.

Bazı insanların hayali olan şeyleri yapabildiğini belirten oyuncu, “Bu beni motive ediyor. Mutluyum, sağlıklıyım, ailem çok şükür yanımda, sevdiklerimle olmak beni motive ediyor” dedi.

Seher karakteri ile ortak yönlerinin de bulunduğunu söyleyen genç oyuncu, yardımseverlik konusuna özellikle değindi. Hem Seher karakterinin hem de kendisinin yardımsever bir kişiliğe sahip olduğunu ifade eden Sıla Türkoğlu, “Ben de elimden geldiğince öyle olmaya çalışıyorum. İyi bir insan olmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Seher karakterini iyi bir insan olarak tanımlayan oyuncu, elinden geldiğince kendisinin de iyi bir insan olmaya çalıştığını anlattı. Hayvanı ve doğayı sevdiğini ve Seher gibi güçlü birisi olduğunu anlatan Sıla Türkoğlu, yeğenlerine de çok bağlı olduğunu ve bunun da canlandırdığı karakter ile örtüştüğünü anlattı.