Ana sayfa Dizi Haberleri Gitti Sancar, geldi bambaşka bir karakter! Engin Akyürek’in yeni dizisinde kimi oynadığı ortaya çıktı!

Gitti Sancar, geldi bambaşka bir karakter! Engin Akyürek’in yeni dizisinde kimi oynadığı ortaya çıktı!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü Oyuncu Engin Akyürek’in ünü, Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Rol aldığı Kara Para Aşk, Fatmagül’ün Suçu Ne gibi yapımların yanı sıra Sefirin Kızı dizisiyle de dünyanın pek çok ülkesinde hayran sayısını çoğaltmakta. Özellikle Latin Amerika ülkelerinde Hollywood yıldızları gibi karşılanan oyuncu, şu sıralar bir başka dizisi ile gündemde.

Başarılı oyunculuğu, rol aldığı her yapımda dikkat çeken performansıyla beğeni toplayan bir isim Engin Akyürek. Ekrana en son Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı dizisiyle gelmişti. İki sezon süren dizide ilk önce Neslihan Atagül ile partner oldu. Ancak Atagül’ün ani rahatsızlığı sonrasında diziye Tuba Büyüküstün katıldı.

Yıllar önce Kara Para Aşk’ta partnerlikleri ile büyük beğeni toplayan ikili, bu kez Sefirin Kızı dizisinde beklenmeyen bir gelişme sonrasında yeniden partner oldular. İkiliyi bir arada görmek isteyenler de büyük sevinç duydu bu beraberlikten.

Gitti Sancar, geldi bambaşka bir karakter! Engin Akyürek'in yeni dizisinde kimi oynadığı ortaya çıktı! 8

Engin Akyürek, Türkiye pazarına yeni giren ve yaz aylarında yayınına başlanılacak olan Disney Plus ile ilk anlaşmayı yapan isimlerden oldu. Dijital platform Disney Plus, Türkiye’de pek çok oyuncu ile anlaşma yaptı. Ünü dünyaya yayılmış başarılı isim Engin Akyürek’i de kadroya katmakta gecikmediler.

Disney Plus için çekilen ilk yerli dizilerden birisi de Kaçış oldu. Engin Akyürek, bu dizide İrem Helvacıoğlu ile başrolde yer aldı. İkilinin oynadığı dizi Gaziantep’te çekildi. Diziyle ilgili yeni detaylar da gelmeye devam ediyor.

Akyürek’in bu dizide bir savaş muhabirini canlandırdığı öğrenildi. Çekimleri devam eden dizide savaş görüntüleri yer alırken, aksiyon sahneleriyle dolu olacağı da belirtilmekte. Engin Akyürek’i, Sefirin Kızı’ndaki Sancar Ağa gibi yerel bir karakterden sonra, izleyici bu kez cevval bir savaş muhabiri olarak görecek.

Gitti Sancar, geldi bambaşka bir karakter! Engin Akyürek'in yeni dizisinde kimi oynadığı ortaya çıktı! 9

O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği dizi merakla beklenirken, UNICEF Türkiye’nin bir kampanyası çerçevesinde Engin Akyürek’ten savaşla ilgili gelen yorumlar da dikkat çekti. Oyuncu barış mesajları verdiği konuşmasında “Dünyada bir şey değiştirmek gücünün sahibi olsaydınız neyi değiştirdiniz ve neden?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Tek bir şeyi değil birçok şeyi değiştirmek isterdim. Ama savaş ortadan kaldırdığımız da bunun arkasından bir süre şeyler düzelmiş olur: açlık ortadan kalkar, insanlar birbirine anlaya bilmesi, empati kurabilmesi devreye girir. Savaş sanki insanların üzerinde oturan bir canavar gibi…”

Bu arada Kaçış dizisini hikayesinin de Engin Akyürek’e ait olduğunu hatırlatmak gerek. Dizide ayrıca Levent Ülgen, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Sezgin Uzunbekiroğlu ve Adem Yılmaz rol alıyor.