Gülperi dizisinin merak edilmesinin en büyük nedeni Kadın dizisi!

06 Eylül 2018 Perşembe, 13:22
Gülperi dizisinin merak edilmesinin en büyük nedeni Kadın dizisi!
Televizyongazetesi/Analiz
Show TV’nin yeni sezondaki iddialı dizisi Gülperi, pek çok yeni dizi arasında en merak edilenlerden.

Bir annenin, bir kadının yaşadığı dramı, mücadeleyi anlatacak dizi.

Bu hikaye size bir yerlerden tanıdık geliyordur son dönemde! Malum, geçtiğimiz sezonun en farklı işlerinden birisi oldu Fox’un Kadın dizisi.

Ekranda birbirinin benzeri onca dizinin arasından, naif, hayata dokunan, gerçekçi senaryosu ve bir kadının hayatın içinde iki çocuğuyla yaşadığı mücadelenin gerçek hayatın içinden sunulan günlük telaşlarıyla Kadın, izleyen herkesin yüreğine dokundu.

Köşklerde, büyük malikanelerde yaşayan zengin hayatların entrika dolu hikayelerinden sonra Kadın dizisi, ekrana gerçekçi bir soluk getirdi.

Geçtiğimiz sezon pek çok dizinin yayınlanması ve kısa sürede ekrana veda etmesindeki en büyük etken ne star isimler, ne oyunculuklar oldu! Senaryosu beğenilmeyen, hikayesi gerçekçi bulunmayan işler hızla ekrandan kayıp gitti.

Oysa Kadın dizisi, hemen herkesin yanı başında ve belki de hayatının tam da içindeki gerçeklere o kadar iyi ulaştı ki yabancılık çekilmeyen bu hikaye hemen özümsendi.

Dolayısıyla yeni sezonda sektörün Kadın dizisinden örnek alacağı ve bu tür hikayeleri ekrana getirme yönünde bir adım atacağı düşünülüyordu.

İşte Gülperi dizisi de bu nedenle Kadın dizisine çok benzetiliyor ve en azından çıkış noktası ve kadın üzerine kurgulanması nedeniyle Fox’un Kadın dizisine rakip gibi görülüyor.

Dolayısıyla da izleyicinin dikkatini çekti ve yeni dramatik hikaye heyecan içinde bekleniyor.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan da Gülperi Dikkat Çekiyor başlıklı yazısında, Gülperi’yi çok merak ettiğini belirterek şunları yazmış:

“… işin tanıtımı derdini anlatan, total seyirciye oynayan ama oldukça dikkat çekici olmuş. Bir annenin üç çocuğuna kavuşma hikayesi her zaman ilgi çeker. Bu sezon en çok merak ettiğim işler arasında Gülperi. Umarım seyirciyle buluşması da iyi olur.”

Yapımını TİMS&B Productions, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, senaryosunu Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Cem Karcı otururken; başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen paylaşıyor.

Çocuklarını yeniden kazanmak için gözünü kırpmadan sonunu göremediği bir mücadeleye giren Gülperi’nin (Nurgül Yeşilçay) dizide en büyük destekçisi Avukat Kadir (Timuçin Esen) karakteri olacak. Kadir’den hiç beklemediği kadar destek gören Gülperi, karşılaştığı zorluklar karşısında ayakta kalmaya çabalayacak.

“BEN ONLAR İÇİN ÖMRÜMÜ VERİRİM, ELLERİNİ HİÇ BIRAKMAM!”

Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin hikayesini konu edinen Gülperi’nin ilk tanıtımı yayınlandı. Gaziantep’ten görüntülerin de ekrana geldiği heyecan dolu tanıtım adından söz ettireceğe benziyor. Gülperi’nin (Nurgül Yeşilçay) küçük oğlu Can’ın (Emir Özyakışır) gözyaşları içinde “Anamı bizden koparıp götürdüklerinde ben 6, abimle ablam 16 yaşındaydı. Artık hem yetim hem de öksüz sayılırdık!” sözleri izleyenleri duygulandırırken, Gülperi’nin tacize uğradığı korku dolu anlar dikkat çekiyor. “Ben onlar için ömrümü veririm, ellerini hiç bırakmam!” sözleriyle çocukları için savaşacağının sinyallerini veren Gülperi, kayınpederi Yakup’un (Tarık Papuçcuoğlu) tehdidiyle karşı karşıya kalıyor. Çocuklarından koparıldığı sahnede yaşadığı acı derinden hissedilirken, Avukat Kadir (Timuçun Esen) Gülperi’nin zorluklarla dolu geçmişini merak ediyor. Mahkemede Hasan’ın (Burak Dakak) “Benim anam babamla beraber öldü, ikisi de mezarsız. Biz onları kalbimize gömdük!” sözleri dizinin yürek burkan hikayesinden ipuçları veriyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle Gülperi, ekranlara yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

İşte dizinin ilk tanıtımı:

gülperi haberleri için

nurgül yeşilçay haberleri için