Ana sayfa Güncel Haberler Haluk Levent, 4. kez Türkiye’nin en güvenilir ismi seçildi!

Haluk Levent, 4. kez Türkiye’nin en güvenilir ismi seçildi!

tarafından ker_def

Haluk Levent 4. Kez Türkiye’nin En Güvenilir Ünlü İsmi Oldu… 2020 yılı MediaCat ve Ipsos Celebrity Güven Endeksi araştırması sonuçlarına göre Türkiye’nin en güvenilir ünlü ismi Haluk Levent seçildi.

Ünlü isimlerin inandırıcılık, güvenilirlik, marka tercihine ve markaya duyulan sevgiye etkilerinin raporlandığı araştırmaya göre, Türkiye’nin en güvenilir ünlü ismi Haluk Levent seçildi.

2019 yılında da Türkiye’nin en güvenilir ismi seçilen Haluk Levent, 2020 yılında ise oy oranını % 70,9 çıkartarak yine zirvede yer alırken, Müge Anlı % 61,4 oranla ikinci, % 52.9 oran ise Şener Şen 3. sırada yer aldı. 2020 oylaması ile birlikle Haluk Levent 4. kez Türkiye’nin en güvenilir ünlü ismi olarak seçildi.

Haluk Levent kimdir?

Haluk Levent 26 Kasım 1968 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesindeki Yamaçlı mahallesinde doğmuştur. Dokuz kardeşi vardır. Ailesi Nusayri’dir ama Arap değildirler.

İlkokulu Sabancı İlköğretim Okulu’nda okudu. Adana Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Sonra sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümünde kısa zamanlar öğrencilik yaptı.

1992 yılında Ortaköy’de barlarda başladığı müzisyenlik kariyerinde ilk albümünü 1993 yılında çıkarttı. Anadolu rock müziğinin ikinci kez yükselmesini sağladı. Sonrasında birçok albüm çıkarttı ve bu albümler milyonlarca satıldı. Bir ticari dava yüzünden 1997 yılında ceza evine giren Haluk Levent, 9 ay yattı.

Sanat yaşamına on iki albüm, bin konser, iki kitap yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane rekor konser (on iki saatlik), onlarca çevre davası sığdırdı.