SON DAKİKA
22 Mayıs 2019 04:31

SON HABERLER

İkizler Memo Can dizisinin reyting başarısı inceleme altında!

Kanal D ekranında Cumartesi günleri izleyicilerle buluşmakta olan İkizler Memo Can dizisinin müthiş yükselişi büyük dikkat çekiyor.

Nehir Erdoğan, Özgürcan Çevik ve Emir Berke Zincidi’nin başrolündeki dizinin total grubunda 7’li reytinglere kadar yükselmesi büyük dikkat çekmişti. Cumartesi akşamlarının birincisi olmaya başlayan dizi Erkenci Kuş’u bile total grubunda geride bırakmayı başarmakta.

Ancak dizinin AB grubu reytingleri ise neredeyse yarıy yarıya düşük. Peki bu duruma nasıl anlatılabilir?

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, konuyu köşesi taşıdı ve total ile AB grubu arasındaki bu gel-git durumunun sebebini sorguladı.

Koloğlu şöyle yazıyor:

“İş, Erler Film’in… Yani Türker İnanoğlu imzasını taşıyor. Sektörde konuştuklarım şu yorumu yaptı: “İnanoğlu, baştan sona bütün bir kariyeri boyunca gişeyi amaçlayan ticari filmlere ağırlık vermiştir. Böyle olunca, televizyon dizilerinde de hedef kitlesi, total grubudur. Ağırlıklı olarak gecekondu mahallesinde geçen bir hikayenin öncelikle total izleyicinin ilgisini çekmesi doğal.”

AB, ne kadar entel?

Yeri gelmişken deneklerle ilgili de bir yorum ilgimi çekti: “Total nerede biter, AB nerede başlar? Orası epey karıştı” diyor sektördekiler. “AB’si yüksek öyle havalı diziler biliyoruz ki-bunlar çoğunlukta- hayatın olağan akışına asla uymayan, ortalama insan zekasını hafife alan, ‘zorlama’ hikaye yapıları ve yapay entrikalarıyla varlıklarını gül gibi sürdürüyorlar.”

İlgili Haberler