SON DAKİKA
18 Temmuz 2019 01:25

SON HABERLER

İstanbullu Gelin dizisinde öyle bir sır var ki çöküşün nedeni bu mu olacak?

Televizyon Gazetesi Analiz
Star TV’de ekrana gelen İstanbullu Gelin dizisi, ne yazık ki bu sezon sonunda final yapacak.

Dizi adım adım finale giderken aile içindeki sarsılmalar, Boran kardeşlerin kenetlenmeleri, Süreyya ve Faruk ilişkisindeki savrulmalar derken yeni gelişmeler de izleyiciyi bekliyor.

Dün akşam ekrana gelen 77. bölümde Özgür ile konuşan Süreyya, her şeyin bir yanlış anlaşılma olduğunu bir kez daha anladı. Okan da gerçeği öğrendi ve şirketteki hisselerini devredip gitti.

Boran kardeşler, Adem’i de aralarına alıp Akif’le birlikte güç birliği yaptı.

Ancak bu süreçte hayatına çok fazla vakit ayıramadığını farkeden Faruk, işten elini çekme kararını açıkladı.

Faruk’un bu tavrından sonra bir süredir Süreyya ile arasındaki mesafeyi yeniden düzenleyip eski hallerine dönebilirler mi bilinmez ama Süreyya, derin iç çöküşler yaşamaya başladı.

Terapiye giden Dilara, Adem’in içtenlikli sözleri karşısında büyük şok yaşarken, yeni ilişkilerinde farklı bir bakış açısıyla ilerlemenin yollarını arıyor. Bu arada okula yeni başlayan kızın babası ile arasında da bir şeyler olabileceği izlenimi edindi izleyici.

İpek ve Fikret’in ilişkisi her geçen gün daha iyiye giderken, Osman da Anastasia ile ilişkisini ilerletiyor.

Güneş ve Adem ilişkisi de tam gaz gitmekte. Garip ve Esma ise adeta ikinci baharlarını yaşıyorlar.

Tüm bu olumlu gelişmelerin yanında Süreyya ve Faruk ilişkisinde ise eski tat yok.

İstanbullu Gelin dizisinde yaşanacaklar merak konusu ama bir sır var ki Süreyya’yı darmadağın etmek için sırasını bekliyor adeta!

Zaten Süreyya ve Faruk ilişkisinde sorunlar şimdilik görünmez olsa da Süreyya’nın psikolojisinin giderek bozulmaya başladığı da yavaş yavaş görülüyor.

Bazı izleyicilerin aklında ise, Süreyya’yı esas delirme noktasına getirecek gelişmenin anne-babasının ölümünün teyzesi yüzünden olduğunu öğrenmesi fikri var.

Bilindiği gibi, Senem kardeşinin ölümüyle ilgili gerçekleri 2. sezonda Arif’e anlatmıştı ama Süreyya daha bu gerçeği bilmiyor.

Teyzesini kaybettiği annesi kadar seven Süreyya bu gerçeği öğrenince sadece teyzesinden değil çevresindeki herkesten kopup iyice içine kapanabilir. Hatta belki bu gerçek Faruk ile de arasındaki bir uçuruma neden olabilir.

Bir romandan uyarlanan İstanbullu Gelin şu zamana kadar romana çok sadık ilerlemedi ama romanda şizofren olan Süreyya’nın dizide de benzer bir son yaşayacağına dair işaretler verilmişti.

Bakalım Süreyya’yı bu noktaya getiren gerçekten Faruk ile yaşadığı sorunların üzerine ortaya çıkan bu gerçek mi olacak?

İşte 38. bölümde Senem’in Süreyya’nın ailesinin ölümüyle ilgili sırrı Akif’e anlattığı o anlar:

İlgili Haberler