İstanbullu Gelin’de öyle bir sahne vardı ki adeta izleyiciyi şok etti!

18 Mart 2018 Pazar, 13:20
İstanbullu Gelin’de öyle bir sahne vardı ki adeta izleyiciyi şok etti!
Star TV’de Cuma akşamı ekrana gelen İstanbullu Gelin dizisinde öyle bir sahne vardı ki izleyenleri adeta şok etti!

Dizide uzun süredir beklenen bir yüzleşme gerçekleşti. Yıllarca babasının Adem’i oğlu olarak nüfusuna geçirme isteğini oğluna söylemeyen Reyhan, yaptığı bu korkunç hatanın bedelini oğlunun yüreğine hançer gibi işleyen sözleriyle ödedi.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, o herkesi şoke eden sahnede Fırat Tanış’ın oyuncuğuna vurgu yaparak sahnenin ne çarpıcı yönüne işaret etti. İşte o yazı:

“Reyhan annenin kutsallığı yerle bir etti

İstanbullu Gelin her hafta gerilim dozu yükselen senaryosuyla izleyiciyi ekrana bağlamaya devam ediyor. Senaristler Deniz Akçay Katıksız ve Armağan Gülşahin’in kalemine, duygusuna sağlık! Öyle güzel detaylarla örüyorlar ki senaryoyu izlerken yüreğinizin en derininde hissediyorsunuz. Haftalardır Adem’in annesi Reyhan’la yüzleşmesi sahnesine hazırladılar bizi… Yavaş yavaş, her hafta bir çengel attılar, artık hepimiz bu sahneyi bekler olmuştuk. Cuma akşamı ekrana gelen bölümde beklenen yüzleşme gerçekleşti.

Fırat Tanış sen nasıl bir oyuncusun, ciğerimi deldin o sahnede… Zeynep Günay Tan sen nasıl bir yönetmensin, o doğallığı öyle güzel akıttın ki, kendimi o odada gibi hissettim. Hiçbir büyük laf, büyük hareket yoktu. Adem annesini görmeye geldi, karşısına oturdu ve ona çok basit bir soru sordu: “Elinde bir şans olsaydı bana daha iyi bir hayat vermek ister miydin?” Hani tüm anneler söyler ya, “Ben evladım için yaşıyorum.” İşte bu lafı yerle bir eden bir sahne izledik dizide. Çünkü ortada çocuğunun babasıyla yaşama şansını elinden alan bir anne vardı. Fakat sırf adamdan intikam almak için oğlunu üvey baba eline bırakmıştı.

Çocuğu o üvey babadan dayaklar yiyip, işkenceler görmüştü. Katil olmuştu çocuğu, sırf bu yüzden… Ama anne “Oğlum ben senin için yaptım tüm bunları” diyordu. Bencilliğin en bariz örneğiydi bu, kinin, öfkenin… Sonunda Adem gerçeği öğrendi ve annesine çaresizliğin ne olduğunu anlattı. “Çaresizlik, insanın annesinin sırtından hançerlemesiymiş” dedi. Bu öyle ağır bir cümle ki, dünyanın en kutsal varlığı olan annenin tüm kutsallığını yerle bir ediyor. Düşünsenize; hayatınızdaki en önemli kadın, anneniz kendi intikamı için sizin acı çekmenize, katil olmanıza izin veriyor. Adem haklı; en korkunç düşmanın darbesinden bir daha acımasız bir şey bu!”

aslı enver haberleri için

FIRAT TANIŞ haberleri için