SON DAKİKA
17 Haziran 2019 00:12

SON HABERLER

Kalk Gidelim dizisinde, Hülya Avşar’ın o çok konuşulan hareketini yapacaklar!

TRT1 ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim dizisi, yaz sezonuna erken giriş yapan dönem dizilerinden.

Geçtiğimiz sezon sonuna doğru başlayan dizi, sezon dizileri karşısında reytingde iyi bir mücadele vermişti. Kısa bir yaz arası veren dizi, Temmuz ayında da tekrar yayına gelmeye başlamıştı.

Erken sezona girmesi diziye yaz döneminde daha çok dikkat çekti. Hikayesi ve oyunculuklarıyla beğenilen dizinin iki hafta sonraki bölümünde ilginç anlara şahit olacağız.

Dizinin Muğla’daki setini ziyaret eden Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, bakın sette gördüğü bir sahneyi nasıl anlatıyor:

“Kalk Gidelim’de ‘Kiki challenge’

Hareket halindeki arabadan inip dans ederken çekilen videolarını paylaşan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Sosyal medya fenomeni Shiggy’nin başlattığı, şarkının içinde geçen ‘kiki’ sözcüğünden yola çıkılarak adına ‘Kiki challenge’ denilen bu eylemi Türkiye’de ilk kez Hülya Avşar gerçekleştirmişti. Bu modaya şimdi bir dizide eklendi. Staff Film-Eyüp Üstün’ün yapımcılığını, Erkan Nurhan ve Özgür Pak’ın yönetmenliğini, Baykut Badem, Hazan Toma, Oktay Berber’in senaryosunu üstlendiği Kalk Gidelim dizisinden bahsediyorum. TRT 1’de ekrana gelen, Ufuk Özkan, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Mehtap Bayrı’nın başrollerini paylaştığı dizide “Kiki challenge” akımına uydu. Ben de buna şans eseri şahit olduğum için biliyorum. Dün çekimleri Muğla’da gerçekleşen Kalk Gidelim setine geldim. Yapım ekibinden Özlem Demirbilek karşıladı beni ve birlikte eski adıyla Pisi şimdiki adıyla Yeşilyurt köyüne gittik. Güzel bir yemek yedikten sonra futbol sahasına doğru yola çıktık.

İki hafta sonra izleyeceksiniz

Sahada iki araba vardı. Biri yeni model, diğeriyse oldukça eski bir arabaydı. Arabaları ise Badegül karakterine hayat veren İlayda Aydın ve Dudu’yu canlandıran Sena Çakır kullanıyordu. Gözlerinde yaramazlık çocukların ifadesi vardı. Yönetmen Özgür Pak’ın “Kayıt” talimatıyla müzik geldi. Köy dizisi son modaya uydu uymasına ama kendisine uyarlayarak… Oyun havası çalmaya başlayınca İlayda ve Sena hareket halindeki arabalardan inip oynamaya başladı. Ben “Kiki challenge”ı çekim bile olsa yüreğim ağzımda izledim. Her an araba çarpacak diye korktum. Ama ortaya çok keyifli görüntüler çıktı, siz bunu iki hafta sonra izleyeceksiniz. “

İlgili Haberler