SON DAKİKA
20 Nisan 2019 01:18

SON HABERLER

Kalk Gidelim dizisine yeni katılan ünlü komedyen çok mu sırıtıyor?

Kalk Gidelim dizisinin yeni sezonuna ünlü komedyen Hayrettin katılmıştı.

Televizyon Gazetesi Analiz

Geçen sezon başarılı bir performans sergileyen Kalk Gidelim dizisi, Temmuz ayının sonunda yeni sezon bölümleriyle ekrana gelmeye başlamıştı.

Dizinin yeni sezon sürprizi ise ünlü komedyen Hayrettin olmuştu.

Hayrettin’in de yer aldığı bölümler ekrana gelmeye devam ediyor.

Ancak dizinin sıkı takipçileri Hayrettin’in bu haliyle Kalk Gidelim dizisinde sırıttığı fikrinde.

Rolünün tam olarak oturmadığı eleştirileri sosyal medyaya yansıdı.

Kalk Gidelim dizisinde Ercan olarak izlediğimiz Hayrettin’in diziye beklenen katkıyı sağlayamadığını düşünenler var.

Yaptığı TV şovları ve sosyal medyada yayınladığı videolarıyla fenomen haline gelen ünlü komedyen Hayrettin, kimilerine göre dizide beklentilerin altında kalmış durumda.

Ancak Hayrettin’in rolünü beğenenlerin ve diziye katkı yaptığını söyleyenlerin de olduğunu belirtmek lazım.

Fakat, Hayrettin’in dizinin reytingini artırmaya yönelik ciddi bir katkısının olmadığını da söylemek lazım.

Yani sosyal medyada müthiş takipçisi olan isimlerin, televizyon ekranında beklentilerin altında kalabilme ihtimali var.

Bu noktada Hayrettin’in Kalk Gidelim dizisine reyting anlamında katkısı olmadığı ortada, ancak rolüyle de diziyi zenginleştirdiğini düşünenler de var.

Hayrettin, diziye katılmasıyla ilgili şöyle konuşmuştu:

“Birbirinden kıymetli oyuncuların yer aldığı bu güzel kadroya dahil olmak beni çok heyecanlandırıyor. Ama aynı zamanda da ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Canlandıracağım ‘Ercan’ karakterinde kendimden çok şey buldum, çok renkli bir karakter. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Hayrettin Onur Karaoğuz kimdir?

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hayrettin’in tam adı, Hayrettin Onur Karaoğuz’dur. Eğitim hayatına Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başlayan Hayrettin, lise eğitimini Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi reklamcılık bölümünü kazanarak üniversite eğitimine adım attı.

Üniversite yıllarında tiyatro kulübü ile tiyatro faaliyetlerine katılan ünlü komedyen, 2004-2009 yılllarında Dario Fo’nun Klakson Borazan ve Bırtlar adlı oyununda “komiser” karakterini canlandırdı. 2009 senesinde arkadaşlarıyla sahneye koydukları absurd-komedi tarzı “Kral Übü” oyunu ile çeşitli ödüller aldı. Hayrettin Karaoğuz bu oyunda “Kral Übü” karakteri ile İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Tiyatro hayatına Yakovos Kambanellis’in Savaş Baba oyunundaki “Fileksenos” ve Sermet Çağlayan’ın “Ayak Bacak Fabrikası” oyununda “Öküz” karakteri ile devam etmiştir.

Üniversitede arkadaş grubuyla bir ekip oluşturan Hayrettin o dönem çektiği komik videolar ile sosyal medyada ses getirmeye başladı. Çağan Irmak’ın filmi olan ‘Issız Adam’a karşı “Kızsız Adam” videosu medyada büyük beğeni topladı ve ardından reklam kampanyalarında yer almaya başladı.

Rasim Öztekin, Işın Karaca, Neco ve Hande Subaşı gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı “Gelecekten Bir Gün” adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak yer alan Hayrettin, 2011 yılında Star TV’de 2 sezon izleyiciyle buluşan “Hayrettin” adlı komedi programını hazırlayıp sundu. 2013 yılında Atv’nin ramazan için hazırladığı 30 bölümlük yarışma programı “Harry” ile ekrana gelmiş ve çeşitli markaların reklam filmlerinde oynamıştır.

2013 yılının Eylül ayında hem Los Angeles YouTube stüdyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek adına ABD’ye giden Hayrettin, burada İngiliz asıllı Youtuber Sam Pepper ile çeşitli videolar çekmiştir. 2014 Mayıs ayında Türkiye’ye dönen komedyen, kariyeri boyunca çok sayıda gösteri ve söyleşi yapmış, ses getiren ve beğeni toplayan sosyal medya videolarına imza atmıştır.

2017 yılında yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı ‘Vezir Parmağı’ filminde de rol alan Hayrettin son olarak, TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Kalk Gidelim’ ile dizi sektörüne adım atmıştır.

İlgili Haberler