Ana sayfa Dizi Analiz Kızılcık Şerbeti 30. bölüm analizi; reytingler güzel sosyal medya coşkulu!

Kızılcık Şerbeti 30. bölüm analizi; reytingler güzel sosyal medya coşkulu!

tarafından ker_def

İkinci sezona başlayan Kızılcık Şerbeti dizisinin hem iyi reytingler elde etmesi hem de sosyal medyada güçlü bir şekilde sezona başlaması dikkatlerden kaçmadı.

Yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği Show TV’nin güçlü dizisinin başrollerini Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör ve Müjde Uzman paylaşıyor.

Fenomen dizi “Kızılcık Şerbeti” yeni sezonun ilk bölümüyle ilgiyle izlendi. 30. bölümün reytingleri iyi geldi. 7’li oranlara çıkan reytingler ile birlikte Kızılcık Şerbeti dizisinin ikinci sezona da gayet iyi başladığını söylemek gerekiyor.

Sosyal medyaya damga vuran dizi, #KızılcıkŞerbeti ile 12 saat 15 dakika, Kıvılcım ile 11 saat 15 dakika, Nursema etiketi ile 5 saat Twitter’ın TT listesinde yer aldı. Soluksuz izlenen bölüm, sosyal medya üzerinden beğeni yağmuruna tutuldu.

YAYINLANAN BÖLÜMDE NELER OLDU?

Fatih’in kendisini aldattığını ailelerine açıkladıktan sonra doğum sancısı tutan Doğa, ikiz bebeklerinden birini doğumda kaybettiğinin haberini aldı. Doğuma yetişmek isteyen annesi Kıvılcım ve Ömer’in büyük bir trafik kazası geçirdiğini hastanede öğrenen Doğa bir kez daha yıkıldı.

Bebeğini kaybettiği için Fatih’i suçlayan Doğa, boşanacağını ve kızını ona göstermeyeceğini açıkladı. Fatih amcası Ömer’le birlikte annesinin evine yerleşen Doğa’yı ziyaret etmek istediğinde başarılı olamadı. Fatih’in Doğa’ya attığı mesajı da öğrenen Kıvılcım’ın, Ünallar’ın evine gitmesi tansiyonu yükseltti. İki ailenin karşı karşıya geldiği bölümde, kızını korumak isteyen Kıvılcım’ın, Fatih’e attığı tokat bölüme damga vurdu.

Fatih, Doğa’nın evini basıyor;

Torununu görmek için Doğa’yı ziyaret eden Abdullah’ın ardından Pembe de Kıvılcımlar’a gitti. Fatih’in arkasında duran Pembe’nin sorunları çözmek için attığı adımı Doğa kabul etmedi. Gerilimin tırmandığı bölümde, Nursema ve Umut’un evliliğinde kara bulutlar dolanmaya başladı.

Umut, Nursema’nın ailesinden gelecek olan maddi yardımı kabul etmeyeceğini Nursema’ya açıkladı. Çalışmaya karar veren Nursema’nın satışa çıkardığı hat çalışmaları gizemli bir iş adamı tarafından satın alındı. Bölümün final sahnesinde ise kaza sonrası elleri titremeye başlayan Ömer, Kıvılcım’ın ısrarıyla doktor kontrolüne gitti. Doktoruyla yaptığı görüşmede Ömer’in aldığı olumsuz haber izleyenleri şoke etti.