Ana sayfa Sosyal Medya Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i İsmail İncekara hayatını kaybetti!..

Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i İsmail İncekara hayatını kaybetti!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Kurtlar Vadisi dizinde canlandırdığı ‘İplikçi Nedim’ karakteriyle tanınan oyuncu İsmail İncekara  hayatını kaybetti.

Usta oyuncunun vefat haberini oyuncu  Zafer Algöz, sosyal medya paylaşımıyla duyurdu. Zafer Algöz instagram sayfasında yaptığı paylaşıma, “Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara  vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar” yazdı.

72 yaşında vefat eden İsmail İncekara, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filmleri ve Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Hayat Bağları dizileriyle tanındı. Usta oyuncu, Kurtlar Vadisi dizindeki ‘İplikçi Nedim’ karakteriyle geniş bir kitle tarafından tanınmıştı.

 

Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara hayatını kaybetti!.. 7

1950 yılında Bursa’da dünyaya gelen oyuncunun çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’da geçti. Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. İsmail İncekara, ardından Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a tayin oldu.

2001 yılında sahne aldığı Özel Hayatlar adlı tiyatro oyunuyla, ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ dalında Afife Tiyatro Ödülü’nü kazanan oyuncu tiyatro sahnesinin  yanı sıra sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yaptı.