Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Kurtlar Vadisi’nin ünlü oyuncusunun ölümü hayranlarını çok üzdü!

Kurtlar Vadisi’nin ünlü oyuncusunun ölümü hayranlarını çok üzdü!

tarafından sevda

Televizyongazetesi.com/Detay – Kurtlar Vadisi’nde ‘Deve Tuncay’ karakterine hayat veren ünlü oyuncu Osman Wöber yaşamını yitirdi. Usta oyuncunun kalp krizinden hayatını kaybettiği açıklandı. Bu gelişmeden sonra da sosyal medyada ünlü oyuncunun hayranları üzüntü dolu mesajlar paylaştıkları görüldü. Oyuncunun meslektaşları da üzüntülerini paylaşımları ile sergiledi.

Acı haberi oyuncu Zafer Algöz, sosyal medya hesabından duyurdu. Algöz, yaptığı açıklamada “Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Wöber’in Kurtlar Vadisi dizisindeki rol arkadaşı Oktay Kaynarca da üzüntüsünü instagram hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi. Kaynarca paylaşımına, “Mekanın cennet olsun kardeşim” yazdı.

Kurtlar Vadisi'nin ünlü oyuncusunun ölümü hayranlarını çok üzdü! 7

1960 Ankara doğumlu olan ve baba tarafından Avusturyalı olan Osman Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı.

Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı. 1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu.

2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde rol aldı.

Osman Wöber için bugün Mecidiyeköy Büyük Sahne’de, düzenlenecek töreninin ardından öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Oyuncunun cenazesi, Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.