Muhteşem Yüzyıl dizisinin Behram Paşa’sı Adnan Koç tahliye edildi

19 Kasım 2018 Pazartesi, 22:18
Muhteşem Yüzyıl dizisinin Behram Paşa’sı Adnan Koç tahliye edildi

Ataşehir’de bir kafede düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında gözaltına alınan ve polise direndikleri için tutuklanan ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin ‘Behram Paşa’sı Adnan Koç ile kardeşleri, hakim karşısına çıktı. Mahkeme, 3’ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada oyuncu Adnan Koç hakkında tahliye kararı verdi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu müşteki sanıklar Adnan Koç, Ahmet Koç ve Mehmet Hayri Koç cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanıklar Şeyhmus Koç ve Mehmet Pınarbaşı ile avukatları da hazır bulundu.

Adnan Koç, sigara bile içmediğini, sanat camiasının etkisiyle uyuşturucu kullandığını söyleyerek, “Yere düşen silahı elime aldım ancak kesinlikle ona doğrultmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Müştekilerin polis olduklarına inanmadık. Ben sadece kardeşlerimin önünde uyuşturucu kullanıyor şeklinde küçük düşürülmemem için ‘siz önden gidin ben de aracımla sizi takip edeyim’ dedim” ifadelerini kullandı.

Sanık avukatı Tanıl Mehmet Başkan, “Olayda yağma veya adam öldürmeye teşebbüs yoktur. Kast olmayınca suçun unsuru oluşmaz. Olayın sebebiyle uyuşturucu ticareti açısından takipsizlik kararı verilmiştir” diyerek müvekkillerinin tahliyesini talep etti.

Adnan Koç haberleri için

muhteşem yüzyıl haberleri için