Necmettin Nursaçan’la Sohbetler – 6 Ekim 2018 Cumartesi programını izleyin

07 Ekim 2018 Pazar, 12:03
Necmettin Nursaçan’la Sohbetler – 6 Ekim 2018 Cumartesi programını izleyin

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, başarılı sunucu Muhsin Bay’ın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de; İslamiyet’e dair merak edilenler, Müslümanlar için önemli olan değerler ve müminlerin günlük hayatta dikkat etmesi gereken hususlar Kur’an-ı Kerim rehberliğinde ele alındı.

Videodan programın tamamını izleyebilirsiniz.

Necmettin Nursaçan, “Seferi ne zaman olunur? Seferi olunduğu zaman namaz nasıl kılınır? Cennete ya da cehenneme ne zaman gidilir? Ölen kişi adına kurban kesilir mi? Deodorant ibadete engel midir?” sorularını canlı yayında yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. ““Ölen kişi adına kurban kesilir mi?” sorusuna ise Nursaçan, ölen kişi adına kurban kesme gibi bir mecburiyet olmadığını, ölen kişi ölmeden önce vasiyet etmiş ise o zaman kesilebileceğini söyledi.

Başka bir izleyiciden gelen “Deodorant ibadete engel midir?” sorusuna ise Nursaçan, bunun kolonya gibi olduğunu, güzel koku, temizlik amacıyla kullanılmasında sakınca olmadığını açıkladı.

‘Nursaçan’la Sohbetler’ Muhsin Bay’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…

kanal 7 haberleri için

necmettin nursaçan haberleri için