Ana sayfa Dizi Haberleri Özcan Deniz ve Aslı Enver’li İstanbullu Gelin’in ünü Türkiye’yi aştı, Arjantin’de zirveye çıktı!

Özcan Deniz ve Aslı Enver’li İstanbullu Gelin’in ünü Türkiye’yi aştı, Arjantin’de zirveye çıktı!

tarafından kadir kadir

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlanan ilk TV dizisi olan İstanbullu Gelin, 2017 yılında ekrana geldiğinde Türkiye’de fırtınalar estirmişti. Başrollerinde Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı dizi fırtınalı bir aşkı ve köklü bir ailenin hikayesini anlatan konusuyla çok beğenilmişti.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un yaptığı dram türündeki dizi üçüncü sezonunun sonunda 87. bölümü ile final yaparak sona erdi.

Müzisyen genç bir kadınla Bursa’nın köklü zengin bir ailesinin oğlunun aşkını anlatan İstanbullu Gelin, sadece Türkiye’de değil yurt dışında büyük ilgi gördü.

İstanbullu Gelin’in oyuncu kadrosunda Aslı Enver ve Özcan Deniz’in yanı sıra İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksüyek, Fırat Tanış, Neslihan Arslan, Güven Murat Akpınar, Berkay Hardal, Özge Borak, Neslihan Yeldan, Hayal Köseoğlu, Semra Dinçer, Hakan Altıner gibi pek çok oyuncu da bulunuyordu.

İstanbullu Gelin Türkiye’de final yapmasının ardından pek çok ülkede yayınlanmaya başladı. Bu ülkelere 9 Mayıs’ta Türk dizilerinin beğeniyle izlendiği ve sıkı bir izleyici kitlesine sahip Arjantin de eklendi.