Ana sayfa Dizi Haberleri Reyting sorunları yaşayan Tuzak, Gecenin Ucunda ve Bir Peri Masalı dizileri ne kadar da şanslı!

Reyting sorunları yaşayan Tuzak, Gecenin Ucunda ve Bir Peri Masalı dizileri ne kadar da şanslı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Televizyon kanalları arasında Fox TV ve Star TV’den beklenen hareket gelmedi ama tv8, beklenmeyeni Tuzak dizisine yaparak herkesi şaşkınlığa uğrattı. Birçok dizi hayranı tv8’in dizileri takip eden kitleyi ekranına daha çok çekmek amacıyla yaptığı atak nedeniyle projelerine daha çok sahip çıkmasını umut etti. Ancak bu gerçekleşmedi.

Tuzak isimli dizinin büyük reklam kampanyaları ile tanıtılması, sosyal medyada müthiş bir etkileşim oluşturulması çok olumlu gelişmelerdi. Akın Akınözü ile Bensu Soral ikilisinin de çok iyi partnerlik süreci yürütmeleri diziye bir miktar daha öne çıkardı. Ancak senaryonun yeterince iyi olmadığı gerçeği ve izleyicilerin ilgisinin azalması ile birlikte Tuzak dizisi için olumlu başlayan bir süreç adım adım finale giden bir hikaye olarak gözüküyordu. Ancak bu durum tv8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın açıklaması ile bir anda sevince dönüştü.

tv8’in geçen hafta yayın saatini çarşamba akşamları için 22.30 olarak belirlemesi ile birlikte Tuzak dizisinin 13. bölümde final yapacağı söylentileri artmış ve izleyiciler de umudunu kesmişti. Ancak Acun Ilıcalı duruma müdahale ederek, “Tuzak dizimizin 13. bölümde final yapacağı haberleri doğru değildir. Dizimiz TV8’de yayınlanmaya devam edecektir” açıklamasını yaparak izleyicileri çok sevindirdi.

tv8’in bu kararı ile birlikte Tuzak dizisi için ekrana veda etme ihtimali ortadan kalkmış oldu. Daha önce dizilerinden hemen vazgeçen Fox TV ile Star TV’nin iki yeni proje için ısrarla destek sunmaları da birçok izleyiciden takdir görüyor. Aynı tv8 gibi bu iki kanal da beklediği reytingler gelmese bile projelerine destek olmayı tercih ediyor.

Gecenin Ucunda dizisi özellikle yurt dışından gördüğü ilgi ve kadronun da ağırlığı ile Star TV ekranında salı akşamları en önemli saat diliminde yayınlanmaya devam ediyor. Neslihan Atagül ile Kadir Doğulu ikilisi hem yapım ortağı hem de başrol çifti olarak ilgiyi üzerlerine çekmeyi sürdürüyor.

Fox TV’nin de Alina Boz’un yeniden ekrana dönmesini sağlayan Bir Peri Masalı dizisini bırakmak istememesi olumlu bir gelişme olarak yorumlanıyor. Tarık Emir Tekin ile Alina Boz uyumunun güçlenmesi ayrıca hikayenin drama doğru kaydırılması da daha fazla izleyicinin dikkatini çekmeyi sağladı.

Gecenin Ucunda, Bir Peri Masalı ve Tuzak dizileri sıkıntılı bir süreç geçiriyor olsalar bile, televizyon kanalı yöneticileri daha önce birçok projeye verilmeyen desteği, bu yapımlara artık sunuyor. Bu durum da sektörde bazı şeylerin değiştiğine işaret ediyor.