SON DAKİKA
18 Eylül 2019 17:48

SON HABERLER

Sefirin Kızı dizisi için bu ne özentisizlik, bu ne sıradanlık!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – Sosyal medya çalkalanıyor… Türk dizi hayranları değil, yabancı ülkelerdeki dizi hayranları özellikle bu çalkalanmada  başı çekiyor.

Engin Akyürek hayranları dünya çapında örgütlenmiş yeni dizisini heyecanla bekliyor. Sosyal medyada Akyürek ile ilgili yapılan paylaşımların haddi hesabı yok… Özellikle Latin Amerika ülkelerinde birçok dizi izleyicisi Akyürek haberleri ile yatıp kalkıyor…Bunu görmek için sosyal medyada biraz araştırma yapmanız yeterli.

Aynı şekilde Neslihan Atagül için de benzer bir durum var. Sefirin Kızı dizisi için yurt dışında öyle büyük heyecan ve kabullenme var ki, Star TV yönetimi bunu görememiş anlaşılan..

Türkiye’de de Sefirin Kızı’na çok büyük ilgi var ama yurt dışındaki kadar büyük sosyal medya çılgınlığına ulaşmadı…

Star TV yönetimi ne yapıyor, hatalı bir tanıtım çalışması ile bu büyük işi daha basit gösteriyor.

Türkiye’nin 2019-2020 sezonunda yurt dışına açılan en önemli projesi Sefirin Kızı… Ancak Star TV yönetimi henüz daha bunun farkında değil…

Sosyal medyadaki büyük çılgınlığı katma değere dönüşmek gibi bir niyet de yok…

Dün, Engin Akyürek’in dizide olduğu resmi olarak açıklandı ve Neslihan Atagül’den hiç bahsedilmedi. Atagül hayranları şoke oldu.

Bugün ise Neslihan Atagül açıklaması geldi.

İki gün üst üste gazetelerde yer alalım,sosyal medya 2 gün bizi konuşsun gibi saçma bir bakış açısıyla böyle bir plan yapıldığı düşünülüyor.

Eğer böyle düşünülüyor ise zaten hemen her gün sosyal medya bu diziyi zaten konuşuyor…

O kadar sıradan ve basit bir tanıtım çalışması ki, sosyal medyada hiçbir karşılığı yok. İzleyici üzerinde de etkisi çok sınırlı. Zira aylardır zaten iki oyuncunun da bu dizinin başrolünde olduğu sayısız habere konu oldu bile..

Sosyal medyanın gücünü kullanmak Star TV’nin hiç aklına gelmiyor mu?

En azından iki oyuncunun birlikte yer aldığı bir video ile, hem de yabancı dillerde de mesajlar verdikleri bir video ile açıklasaydınız…

Hadi şartlar uymadı, oyunculara ulaşılamadı diyelim…

En azından iki ismi bir arada açıklayıp, güzel kolajlarla hoş bir görüntü oluştursaydınız…

Sefirin Kızı dizisinin başarısı için Star TV yönetiminin sosyal medyanın gücünü artık görmesi lazım.

İki ünlü oyuncunun yan yana, güzel mesajlar ve jestler yapacağı, farklı dillerde mesajlar vereceği güzel bir video çalışmasını sosyal medyadaki fanlar heyecanla bekliyor.

Bizden söylemesi…

İlgili Haberler