Ana sayfa Dizi Haberleri Seul Uluslararası Drama ödüllerinde Destan ve Mahkum dizilerimiz en iyi dizi seçildi!

Seul Uluslararası Drama ödüllerinde Destan ve Mahkum dizilerimiz en iyi dizi seçildi!

tarafından ker_def

Destan  ve Mahkum, Uluslararası 17. Seul Drama Ödülleri’nde ‘En İyi Dizi Ödülü’nü kazandı. 39 ülkeden 225 drama dizisinin başvurduğu ödül töreninde Aziz isimli Türk dizisi de yarıştı.

Mahkum isimli Türk dizisi ile birlikte Destan birincilik elde etti. Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun başrolünde yer aldığı Mahkum dizisi halen devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta final bölümü yayınlanan Destan dizinin de bu büyük başarıyı elde etmesi Türkiye adına önemli bir gurur kaynağı oldu. Televizyon dünyasının uluslararası alanda en prestijli ödüllerinden birisi olan 17. Seul Drama Ödülleri’nde ‘Destan’ ile Mahkum dizilerinin elde ettiği birincilik, Türk dizi sektörünün ne kadar gelişme sağladığını da ortaya koydu.

Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen ve görkemli bir törenle ödüllerin sahiplerini bulduğu organizasyona Türkiye damga vurdu. ‘Destan’ ve Mahkum, dünyanın dört bir yanından ve kıtalar arası 39 ülkeden, 225 drama adayını geride bırakarak En İyi Dizi Ödülü’nü’ kazandı.

Mahkum dizisi yayınlanmaya devam ediyor. Ancak başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın paylaştığı, 28 bölüm boyunca büyük bir ilgiyle takip edilen Destan geçen hafta final yapmıştı.