SON DAKİKA
8 Şubat 2023 08:52

SON HABERLER

Star TV’nin Börü dizisi kararı çok anlamlı oldu!

2018 yılında yayınlanan ve toplam 6 bölümden oluşan, her bölümü film tadında olan ve yayınlandığı dönemde ses getiren Börü yeniden ekrana dönüyor. Başrollerinde Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu ve Murat Akın’ın oynadığı ‘Börü’ dizisinin yönetmen koltuğunda ise Alper Çağlar oturuyor.

Star TV’den yapılan açıklamada Börü’nün 15 Temmuz Çarşamba günü ekrana geleceği belirtildi. Börü dizisinde paralel devlet yapılanması ile ilgili çarpıcı detaylar verilmişti. 15 Temmuz 2016 yılında yapılan FETÖ kalkışmasının 4. yılında Star TV’nin Börü dizisini 60’şar dakikalık 6 bölümü peş peşe yayınlanacak.

6 bölümden oluşan Börü’nün finalinde Polis Özel Harekat biriminin en seçkin savaş timi olan Börü’nün 15 Temmuz gecesi yaşadıkları anlatılıyor. Ekip, en elit askerlerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur ve altından kalkamayacakları bir görev yoktur. Vatan aşkı ile tutuşan bu yalnız kahramanlar, 15 Temmuz gecesi merkezleri olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalandıktan sonra kabus dolu bir gece yaşayacaklardır. Bu gece boyunca mücadele etmeyi seçen; yaralarına, acılarına ve imkânsızlıklara rağmen görevlerini yapan Börü, tarihin akışını değiştirecek kahramanlıklara imza atacaktır.

Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın
Tür: Dram, Polisiye, Aksiyon
Ülke: 2018 / Türkiye
Kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında, Türkiye’nin ateş çemberi ile sarıldığı 2014 baharında başlıyor öykü. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. Polis Özel Harekat’ının en seçkin sıcak savaş timi olan 34 50 telsiz kodlu Börü, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor ve gerçek olaylara dayanıyor.

Yayın Günü: 15 Temmuz 2020 – Çarşamba
Yayın Saati: 20:00

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler