Ufak Tefek Cinayetler’in karizmatik yakışıklısı Kerim’in eski haline çok şaşıracaksınız!

04 Ekim 2018 Perşembe, 17:00
Ufak Tefek Cinayetler’in karizmatik yakışıklısı Kerim’in eski haline çok şaşıracaksınız!
Televizyongazetesi/Detay
Star TV’de ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler dizisinin yeni sezonunda Kerim Adil Sağlam’ı oynayan Osman Sonant’ın eski halleri çok şaşırtıyor.

Son olarak internet platformu PuhuTV’de yayınlanan Fi dizisinde oynadığı Sadık Murat Kolhan karakteriyle hayran sayısını arttıran oyuncu, yeni sezonda Ufak Tefek Cinayetler’e gelmesi diziye bambaşka bir renk kattı.

Oyunculuğuyla izleyicinin gönlünü kazanan Osman Sonant, ayrıca Fi’de oynadığı karakteri gibi yine zengin, karizmatik bir adam olan Kerim’le birlikte ilgiyi de üstüne çekti.

Pek çok sinema filmi, tiyatro oyunları ve dizilerde rol alan ünlü oyuncunun dünden bugüne değişimi ise görenleri çok şaşırtıyor.

Rolü için bambaşka imajlara bürünen Osman Sonant’ın, farklı projelerdeki halleri dikkat çekiyor.

OSMAN SONANT KİMDİR?

Osman Sonant (d. 1 Mart 1979, İstanbul), oyuncudur. 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda Yılmaz Gruda’dan aldığı oyunculuk eğitimi ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 1998 yılında Ferhan Şensoy’un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro’da çalışmalarını devam ettirmiş ve 1999 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisans eğitimini tamamlamıştır.

Çeşitli tiyatro oyunlarında, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer alan oyuncu, 2009 yılında, Yeşim Ustaoğlu’nun Altın İstiridye ödüllü Pandora’nın kutusu adlı filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır. Leyla ile Mecnun dizisinde Yavuz karakterini canlandırmıştır. 2015 yılının Şubat ayında başlayan ve Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı Beş Kardeş dizisindeki kardeşlerden dördüncüsü olan Orhan rolünü canlandırmıştır.

TİYATRO OYUNLARI

Anna Karenina : Lev Nikolayeviç Tolstoy – Kent Oyuncuları – 2006
Gece Mevsimi : Rebecca Lenckiews – Kent Oyuncuları – 2005
Hamlet : Wiliam Shakespeare – İstanbul Şehir Tiyatrosu – 2003

TELEVİZYON

Beş Kardeş : Onur Ünlü – 2015
Ben de Özledim : Onur Ünlü – (Osman Sonant) – 2013
Leyla ile Mecnun : Onur Ünlü – (Yavuz) – 2011 – 2013
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi : Serdar Akar (Yavuz) – 2011
Türk Malı : Tayfun Güneyer (Suphi/Süpo) – 2010
Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Fatih Sultan Mehmet) – 2010
Yılan Hikâyesi : Nihat Durak (Polis Memuru) – 2001

İşte Osman Sonant’ın değişik halleri:

Osman Sonant haberleri için

ufak tefek cinayetler haberleri için