Ana sayfa Dizi Haberleri Yeni Disney Plus dizisinde başrol Kenan İmirzalıoğlu’ndan sekti Timuçin Esen’e geldi!

Yeni Disney Plus dizisinde başrol Kenan İmirzalıoğlu’ndan sekti Timuçin Esen’e geldi!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türkiye’deki yayınına bomba gibi gelmeye hazırlanan dijital yayın platformu Disney Plus’ta yeni diziler ve başrol oyuncuları bir bir belli olmaya başlıyor. Başrol oyuncusu kesinleşen son dizi Gri oldu.

Türkiye’deki yayınına 14 Haziran’da başlayacak olan Disney Plus’un yeni dizisi Gri’nin duyurusu bir süre önce yapılmıştı. Dizide başrolü çok uzun süredir setlerden uzak olan Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandıracağı söylenmişti. Ancak en son 2020 yılında çekilen Alef dizisiyle sete çıkan ve senaryo konusunda çok titiz davranan Kenan İmirzalıoğlu’nun Taylan Biraderler yönetmen koltuğunda oturacağı için sıcak baktığı dizide oynamaktan vazgeçtiği ortaya çıkmıştı.

Bu gelişmeden sonra Gri dizisiyle ilgili herhangi bir gelişme paylaşılmadı. En sonunda büyük haber birkaç gün önce geldi. Gri dizisinde başrolü en son Hekimoğlu dizisiyle herkesin kalbini kazanan Timuçin Esen’in oynayacağı ortaya çıktı. Böylece Kenan İmirzalıoğlu’ndan seken rol Timuçin Esen’in oldu.

Yeni Disney Plus dizisinde başrol Kenan İmirzalıoğlu’ndan sekti Timuçin Esen’e geldi! 7

Fox TV’de yayınlanan Hekimoğlu sona ereli neredeyse tam bir yıl oldu. O günden bu yana herhangi bir projede yer almayan Timuçin Esen’in ismi bir ara TRT’nin dijital kanalı için çekilen Mevlana dizisiyle anılmıştı. Ancak bir süre sonra Timuçin Esen’in projeden çekildiği ortaya çıkmıştı.

Timuçin Esen tam bir yıl sonra yeniden setlere dönüş yapıyor. Disney Plus’ın anlaştığı son isim olan Esen, burada yayınlanacak Gri isimli dizinin başrolünde yer alacak. Vatanım Sensin, Muhteşem Yüzyıl, Yabancı Damat gibi başarılı yapımlara imza atan Taylan Biraderler’in yöneteceği dizide Alican Yücesoy da rol alacak. Timuçin Esen’in Kenan karakterini canlandıracağı dizide Alican Yücesoy ise Bora karakteriyle izleyici karşısına geçecek.

Yeni dizinin çekimleri için geri sayım da sürüyor. Gelen bilgilere göre Gri isimli dizinin okuma provaları çok yakında yapılacak. Çekimlere de kısa süre sonra başlanacak.