Ana sayfa Dizi Haberleri 26 saatini sette geçirdi, reyting kaygısı hiç bitmedi! Sevda Erginci’den büyük itiraflar!

26 saatini sette geçirdi, reyting kaygısı hiç bitmedi! Sevda Erginci’den büyük itiraflar!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Elkızı dizisinin ardından aynı sezon içinde Seni Kalbime Sakladım isimli yaz dizisiyle de ekranda yer alan Sevda Erginci, her iki projesinin de erken final yapmasının talihsizliğini yaşadı. Ünlü oyuncu, iyi performanslar sergiledi belki ama umduğunu bulamadı.

Elkızı dizisinde dram performansı ile öne çıkan oyuncu, Seni Kalbime Sakladım projesinde ise ilk kez romantik komedi dizisinde yer aldı. Bu projede yer aldığı için mutlu olan ve dramdan farklı bir iş yaptığı için de kendisini iyi hisseden Sevda Erginci’nin bu mutluluk anları hüzünlü bitti. Oyuncu dizinin erken final yapmasından rahatsızlığını da bazı imalı sözlerle ifade etmişti.

Sevda Erginci ayrıca Hürriyet gazetesi yazarlarından Hakan Gence’nin sorularını da yanıtladığı youtube videosu ile gündemde yer aldı. Oyunculuk mesleğinin hiç kolay bir iş olmadığının altını çizen Erginci, hem ünlü olup hem de iyi paraları kolay şekilde kazandıkları şeklindeki toplumsal bakış açısının doğru olmadığını ifade etti.

Oyuncu, şu açıklamayı yaptı: “Asla kolay değil. Ben 26 saatimi hiç durmadan sette geçirdiğimi biliyorum. Nefes almadan sürekli oynayarak, sürekli up bir enerji ile 26 saat sette geçirdiğimi biliyorum. Kim katlanabilir böyle bir şeye?”

Bu durumun psikolojik etkilerini de yaşadığını anlatan Sevda Erginci, oyuncuların en çok reyting kaygısı yaşadıklarına değindi. Bunun psikolojik açıdan en korkuncu olduğuna vurgu yapan Erginci, şu ifadeleri kullandı:

“Bence psikolojik açıdan en korkuncu reyting kaygısı. Büyük bir heyecanla, büyük bir mutlulukla, çok oynamak istediğin bir karakterle karşılaşıyorsun. Çok içinde olmak istediğin bir hikayeye başlıyorsun. Aylarca çekiyorsun, çok zor koşullarda çekiyorsun. Sonra, yayına giriyorsun ve diyorlar ki ‘reyting’. Sen başka işlerin, o işten para kazanan insanların üstüne çıkmayı diliyorsun. Bunu dilemek bile çok korkunç. Gerçek hayata hoş geldin.”

Reyting kaygısının oyuncular için çok yoğun olduğunu ifade eden Sevda Erginci, başarılı bir iş yaparken rakip işlerin de başarısız olması halinin doğal olarak ortaya çıktığına vurgu yaptı.

Oyuncu, “Birilerinin ekmeğinden olmasını bekliyorsun aslında başarılı olmak için. Hepimiz bu pastadan dilimlerimizi alalım tatlılığında ilerlemiyor bu iş. Sadece bunu düşünmüş ve dilemiş olmak bile bence korkunç bir şey. Eğer başarılı olamazsan da o başarısızlık hali ile şimdi ne yapacaksın psikolojisi ile baş etmek de zor bir şey. En korkuncu reyting kaygısı.”