Ana sayfa Dizi Haberleri Arka Sokaklar dizisi yine aynı taktik ile yine milyonların sorunlarını ekrana taşıyacak!

Arka Sokaklar dizisi yine aynı taktik ile yine milyonların sorunlarını ekrana taşıyacak!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Erler Film tarafından yapılan Arka Sokaklar dizisinin başrollerinde; Zafer Ergin, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, İlker İnanoğlu yer almaya devam ediyor. Dizinin genç isimlerinde yaşanan kopuş son iki sezonda bir hayli fazla oldu. Bu isimler arasında Yüsra Geyik, Onur Bay, Merve Oflaz, Yiğitcan Özgür ile Ela Yörüklü son iki sezonda ekibe veda eden genç isimler olarak dikkat çekti.

Dizinin oyuncu kadrosuna da her sezon olduğu gibi yeni isimler katılmaya devam ediyor. Arka Sokaklar, 5 yeni oyuncusu ile birlikte 17. sezona da bomba gibi hazırlanıyor. Dizinin Eylül ayı itibariyle Kanal D ekranında yeniden Cuma akşamları hayranlarla buluşması bekleniyor. Peki yeni sezonda neler yaşanacak? İşte bu konuyla ilgili Milliyet yazarlarından Sina Koloğlu, sosyal medyadan önemli bazı detaylar verdi.

Arka Sokaklar dizisinde on yedinci sezonda hem mülteciler konusu hem de uyuşturucu meselesine yönelik çok dikkat çekici bölümler yayınlanacak. Türkiye’de son dönemde yaşanan önemli gelişmelerin diziyle birlikte ekranlarda yer alacak olması da bu kadar uzun süren projenin başarısının bir göstergesi.

Toplumun meselelerine ayna tutan bir dizi olması noktasında Arka Sokaklar’ın bu kadar başarılı şekilde yoluna devam etmesinin altında işte bu faktör yatıyor. Halk arasında konuşulanlar, ortaya çıkan sıkıntılar Arka Sokaklar dizisinde ekrana getiriliyor ve böylece de izleyiciler kendi sorunlarını ekranda görünce diziye daha da bağlanıyor.

Arka Sokaklar dizisi yine aynı taktik ile yine milyonların sorunlarını ekrana taşıyacak! 8

Suriye’de yaşanan iç savaşın ardından Türkiye’ye gelen sığınmacılar, bunun yanı sıra farklı ülkelerde kaçak yollarla Türkiye topraklarına gelerek burada hayat kurmaya çalışan insanlar son dönemde sıklıkla gündemde.

İşte sığınmacılar konusu Arka Sokaklar’ın yeni sezondaki önemli konu maddelerinden birisi olacak. Bir diğer konu ise daha önce transit ülke konumundaki Türkiye’nin artık uyuşturucu ticaretinde önemli bir pazar haline gelmesi gibi bir büyük sorun var. İşte bu sorunun da yine Arka Sokaklar dizisinin on yedinci sezonunda daha ayrıntılı şekilde ekrana yansıması bekleniyor.

Arka Sokaklar dizisi yıllardır ekranda yer almayı da işte bu yöntemle başarıyor. Toplumun sorunlarına odaklanan bir senaryo, bu sorunların ekrana yansıtılması ile toplumun dertlerine ortak olan bir dizi görüntüsü Arka Sokakları ayakta tutan en önemli stratejik bakış açısı olarak önümüzde duruyor.

Arka Sokaklar dizisi yine aynı taktik ile yine milyonların sorunlarını ekrana taşıyacak! 9

Senarist Sinan Yurdakul’un Sina Koloğlu’na yaptığı şu açıklama da dizinin yeni sezon hikayesine ışık tutuyor:

“Uyuşturucu ve sığınmacılar konusu bu sezonda ilk bölümden itibaren dizimizde işlenecek. Sizin de söylediğiniz gibi ülkemizde uyuşturucu trafiğinin ve nüfusa oranla kullanıcı sayısının oldukça arttığı bir dönemden geçiyoruz. Sığınmacıların yol açtığı olayların yanında, kurbanı oldukları suçlara da yer vermek, hakkaniyetli olacaktır diye düşünüyoruz.’