SON DAKİKA
5 Şubat 2023 23:23

SON HABERLER

Aşk 101 dizisiyle ilgili Netflix’i rahatsız eden durum!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Netflix’in 3. orijinal dizisi olarak öne çıkan Aşk 101’in çekimleri geçtiğimiz yaz ayında yapılmıştı. Dizinin yayını ise 24 Nisan Cuma günü Netflix… Ancak diziye yönelik son günlerde sosyal medyada ciddi bir eleştiri dalgası bulunuyor.

Dizide bir gay karakter olduğu ve isminin de Osman olduğu şeklinde yayılan, türlü ağır sözlerin yer aldığı bu iddilar Netflix cephesini de bir hayli rahatsız etti. Dizinin Ramazan’ın başlangıcında yayınlaması konusu üzerinden de birçok eleştiri yapılınca Netflix’ten de twitter hesabı üzerinden bir bilgilendirme mesajı yapıldı.

Netflix’ten yapılan bilgilendirme mesajı şöyle: Yeni orijinal dizimiz Aşk 101 için çok heyecanlıyız! Maalesef dizinin adı kullanılarak açılan sahte hesaplardan çok fazla yanlış bilgi yayılıyor. Bu nedenle önemli bir not: Dizi ve karakterler hakkında sadece benden duyduklarınıza inanın, söylentilere değil.

Troller tarafından bu tür bir saldırının bilinçli olarak yapıldığına yönelik sosyal medyada bazı paylaşımlar da dikkatleri çekiyor. Peki Aşk 101 nasıl bir dizi?

Kubilay Akay, Kaan Urgancıoğlu, Alina Boz, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Bade İşçil, Müfit Kayacan’ın kadrosunda yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturdu. Senaryosunu yazan isim ise Meriç Acemi…

Birçok dizinin senaristi olarak bilinen Meriç Acemi, Çocuklar Duymasın’da Yasemin karakteri ile de oyunculuk yapmıştı.

Aşk 101, 1990’lı yıllara izleyicileri götürecek. Ancak diziye yönelik sosyal medyada adeta müthiş bir karşılıklı söz düelosu var. Taraflar ise diziyi merakla bekleyenler ile, içinde eşcinsel karakteri olduğu gerekçesiyle eleştirenler arasında yaşanıyor.

1990’lar Türkiyesi’nde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verir. Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutma konusunda plan yapan 17 yaşında bir grup asi genci odağına alan hikaye gençlerin aşkı keşfetme süreçlerini odağına alıyor.

1998 yılında geçecek olan dizide gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere işe koyulduklarında asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve bu yolculukta beraberken güçlü olduklarını, sevginin ise zorla var edilemeyeceğini fark ederler

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler