Ana sayfa Dizi Haberleri Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete’nin ardından Gülse Birsel yeni dizi müjdesi verdi!

Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete’nin ardından Gülse Birsel yeni dizi müjdesi verdi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu ve senarist Gülse Birsel, bugüne kadar çok başarılı bir kariyer çizgisi oluşturdu. Televizyon ekranlarına ilk olarak GAG isimli bir program ile çıkan Gülse Birsel, ardından senaryo yazma yeteneğini konuşturdu ve ortaya 190 bölüm süren Avrupa Yakası gibi muhteşem bir proje çıktı.

2004 ile 2009 yılları arasında milyonlarca izleyicinin her hafta yeni bölümü izlemek için randevu vermediği bir zaman dilimini oluşturmak kimse için kolay bir şey değil. Gülse Birsel, Avrupa Yakası dizisinde hem başrol kadın oyuncusuydu hem de senaryoyu yazan kişiydi. Adeta evden sete koşan ve dönemde her hafta 120 dakikalık bir dizi çıkartmak için yoğun çaba sergileyen bir Gülse Birsel performansı görmüştük.

Gülse Birsel’in hayranlarına ikinci sürprizi ise 2012 ile 2014 yılları arasında 90 bölüm süren Yalan Dünya isimli dizi oldu. Yine yoğun bir tempoda çalışan, yine hem başrol sorumluluğu hem de senaryo yazarı olarak bu projeye de hayatının en önemli yıllarını veren bir Gülse Birsel gerçeği görmüştük.

Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete'nin ardından Gülse Birsel yeni dizi müjdesi verdi! 7

90 bölüm süren Yalan Dünya dizisinden 4 yıl sonra bu sefer Jet Sosyete isimli proje ile üçüncü kez hayranlarının karşısına çıkan ünlü oyuncu, bu sefer de 59 bölümlük bir dizi dönemi daha yaşattı. 2018 ile 2020 yılları arasında yayınlanan Jet Sosyete’nin ardından 2 yıl dinlenen Gülse Birsel, son olarak Disney Plus’ta izleyicilerle buluşan Yılbaşı Gecesi isimli sinema filmini ortaya koydu.

İzleyenlerin çok eğlendiklerini belirterek, övgülerde bulunduğu Yılbaşı Gecesi isimli sinema filmi ile birlikte Gülse Birsel, toplamda 350 bölümlük kendi yazdığı hikayelerden oluşan bir kariyer gururu yaşıyor.

Oyuncu, yaptığı açıklamada izleyicilerin bu süreçteki eleştirileri konusunda şunları söyledi: “Yıllardır dizi de yaptığı için, her hafta seyirciye eser çıkarttığım için, her hafta da geri dönüşünü aldığım için, eleştirilerden hangisini ciddiye almam gerektiğini, hangisini kutlamam gerektiğini artık iyi biliyorum.”

Disney Plus’tan kendisine gelen bilgilere göre de Yılbaşı Gecesi filminin izlenme oranlarının ümit ettiğinin çok üzerinde olduğunu anlatan Gülse Birsel, bu durumun gururunu yaşıyor.

Birsel, kaç kişinin filmi seyredip bitirdiğini, abone olduğu gibi sayıların da çok iyi geldiğini belirterek, “Platform memnun, seyircinin de büyük çoğunlukla memnun olduğunu görüyorum. Üzerime bir rahatlık geldi. Film geldikten sonra keyfim yerine geldi” dedi.

Gülse Birsel, yeni bir dizi yazmaya başladığını da duyurdu. Bu sefer bir televizyon dizisi olmayacak. Ünlü oyuncu bu konuda şunları söyledi: “Hemen bir dizi yazmaya başladım. Yine dijital platforma olacak, televizyon dizisi değil. Senaryoyu yazıyorum, hiçbir şey söyleyemem.”

Yılbaşı Gecesi filminin devam edip etmeyeceği net olmasa bile, Gülse Birsel, devam projelerine pek de istekli olmadığını, başka hikayeler anlatmayı arzu ettiğini söyledi.