SON DAKİKA
26 Haziran 2019 23:25

SON HABERLER

Avrupa Yakası’nın Sadettin’inin vefatı, büyük sorunu da ortaya çıkardı!

Yıldırım Öcek hayatını kaybetti…

Onu herkes Avrupa Yakası dizisindeki patron Sadettin Yıldırım olarak tanıyor. Çok baskın bir karakterdi ve izleyicinin aklından yıllar sonra bile çıkmadı.

Öcek’in vefatının altında ise son dönemde çok popüler olan ancak ölüm riski de bulunna mide ameliyatı yatıyor.

Milliyet Cadde Yazarlarından Özey Şendir, bu kaybın artık mide ameliyatları konusunda ciddi bir uyarı olduğunu belirterek, özendirici haberler yapan medya mensuplarının dikkatini çekti:

Şendir, şöyle yazdı:

“Artık bir durun

Mide küçültme ameliyatı olup da kilo veren ünlülerin binlerce haberi yapıldı Türkiye’de. Yıllardır bu tür haberlerin özendirici etkisi olduğunu yazıp duruyorum. Çok zor ve ölüm riski yüksek olan, herkesin yapamayacağı, her hastaya uygun olmayan, geri dönüşümsüz bir operasyon zira bu. Bu ameliyat o kadar popüler hale geldi ki, SGK koşulları kapsamına girmeyenlere, biraz daha kilo alıp gelmesini söyleyen doktorlara dair haberler çıkıyor aylardır.

Yıldırım Öcek, ‘Avrupa Yakası’ dizisinde canlandırdığı Sadettin Yıldırım karakteriyle girmişti hayatımıza. Samsun’da mide küçültme ameliyatı olmuş belli bir zaman önce. Çok kilo vermiş, kilo vermesi durdurulamaz hale gelmiş ve önce yoğun bakıma kaldırıldığı, ardından çoklu organ yetmezliği sebebiyle vefat ettiği haberi geldi. Kontrollere gitti, gitmedi diye tartışmanın bir faydası yok. Kilolu insanların en basit ameliyatlarının bile kilosu normal insanlardan daha riskli olduğunu bile bile, haberlerinde özendiren haberleri yapan arkadaşlar, artık bir durun, hemen durun, lütfen durun! “

İlgili Haberler