Ana sayfa Dizi Haberleri Balkan Ninnisi dizisi eğlenceli ve etkileyici hikayesi ile geliyor! Geri sayım başladı!

Balkan Ninnisi dizisi eğlenceli ve etkileyici hikayesi ile geliyor! Geri sayım başladı!

tarafından zk zk

Televizyongazetesi.com/Detay – Elveda Rumeli dizisini özleyenler, TRT1’de yayınlanacak olan Balkan Ninnisi dizisini heyecanla bekliyorlar. O dizinin başrollerinden birisi olan Erdal Özyağcılar, Balkan Ninnisi’nde de başrollerde yer alıyor. Makedonya’nın Üsküp ilinde çekilen dizi, ekranda naif ve imkansız bir aşkın dramatik yönünü ekrana getirecek.

Yaz sezonunda ekrandaki romantik komedi yapımlarının yanında Balkan Ninnisi, güzel bir alternatif olacak televizyon izleyenleri için. Dizinin yayın tarihi de belli oldu. Bu hafta başlıyor! TRT1’in şimdiden merak konusu olan Balkan Ninnisi dizisi, Salı akşamları yayınlanacak. İlk bölümü de 21 Haziran akşamı saat 20.00’de yayında olacak.

Çekimlerine Mayıs ayında başlaman diziden ilk tanıtımın gelmesiyle birlikte, iki farklı ailenin çocukları olarak birbirlerine büyük bir aşk besleyen ancak ailelerinin onay vermediği ilişkilerini gizlice yaşayan aşıkların zor anları dikkat çekmişti.

Balkan Ninnisi dizisi eğlenceli ve etkileyici hikayesi ile geliyor! Geri sayım başladı! 8

Köprü üstünde buluşan aşıkların, ailelerinin gelmesiyle birlikte yaşadıkları tedirgin anlar, zor bir aşk yolculuğunun da sinyalini veriyordu. Çekimleri Üsküp’te başlayan dizi, tanıtımıyla da ilgi görmüştü. Her ne kadar imkansız bir aşkın dramatik yönleri tanıtımda yer alsa da aslında aynı zamanda eğlenceli bir hikayeye de sahip Balkan Ninnisi dizisi.

Köfteci Süleyman ve eğlenceli ailesini izleyiciler çok sevecek… Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor.

Balkan Ninnisi dizisi eğlenceli ve etkileyici hikayesi ile geliyor! Geri sayım başladı! 9

Farklı milletlere mensup iki gencin imkânsız aşkı…

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtacak “Balkan Ninnisi”nin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın üstleniyor.

Etkileyici senaryo, muhteşem müzikler…

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.