SON DAKİKA
22 Temmuz 2019 08:22

SON HABERLER

Bergüzar Korel anlattı, takipçileri ‘İşte tam da budur!” dedi!

Televizyongazetesi/Detay – Vatanım Sensin dizisinin ardından ekranlara ara veren Bergüzar Korel, sezonda Kızlar ve Oğlanlar isimli oyunuyla tiyatro sahnesine çıkmıştı.

Büyük beğeni toplayan oyununun yaz arası vermesiyle Çeşme’ye tatile giden Bergüzar Korel, instagram paylaşımlarıyla da dikkat çekiyor.

Korel, son olarak Yaz mevsiminin kendisine ne ifade ettiğini samimi bir dille anlattı.

Güneşten yüzü kızaran oyuncunun makyajsız ve doğal haline takipçileri övgü yağdırırken, Bergüzar Korel’in anlatımı ise büyük beğeni topladı.

Pek çok takipçisi Yaz mevsimini çok güzel özetlediği görüşünde.

Bakalım okuyunca siz de aynı fikri paylaşacak mısınız?

İşte Bergüzar Korel’in son paylaşımı:

turkuazı,
alnımın ortasında çıkan pembeliği
renkli ojeleri,
açık havada kurulan tezgahlardan aldığım
boncukları,
her yıl bebekliklerine şahit olduğum miniklerin nasıl büyüdüklerini görmeyi,
burnumun üzerindeki çilleri,
tuzlu kaldığımda giysilerimin tenime gönül koyup huysuzluk yaptığı akşamları,
geceleri bahçede birileri sohbet ederken uyuya kalmayı,
sahilde beş taş oynamayı,
deniz kestanelerini,
sahilde beyaz peynir domatesli sandviç yemeyi,
çay saatini
süt mısırı
yani;
YAZ’ı
çok seviyorum.

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler