SON DAKİKA
27 Haziran 2019 16:10

SON HABERLER

Bergüzar Korel’in muzipçe gülüşü çok şey anlatıyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, dizi oyunculuğunun ardından tek kişilik gösterilere başlamıştı.

Kızlar ve Oğlanlar isimli oyunda başarısını sergileyen ve büyük takdir kazanan Bergüzar Korel, instagram hesabından sahneden bir pozunu paylaştı.

Muzipçe gülüşüne dikkat çeken oyuncu “Yaptığım işe duyduğum minnetin, ruhumda bıraktığı izi var bu fotoğrafta” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

çok sevdim bu fotoğrafı.. çünkü;
90 dakikanın sonunda alkış esnasında
o güzel seyirci ile “Ben” olarak bakışmanın
muzipçe gülüşmenin,
göz göze gelmenin,
ağlamanın,
ve;
yaptığım işe duyduğum minnetin
ruhumda bıraktığı izi var bu fotoğrafta..

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler