Ana sayfa Sosyal Medya Cengiz Coşkun popüler Rus TV dizisinde rol aldı! Oyuncu mutluluğunu hayranlarıyla paylaştı!

Cengiz Coşkun popüler Rus TV dizisinde rol aldı! Oyuncu mutluluğunu hayranlarıyla paylaştı!

tarafından sevda

Televizyongazetesi.com/Detay -Bugüne kadar, Diriliş Ertuğrul, Malazgirt 1071 ve Fetih 1453’ün de aralarında bulunduğu önemli yapımlarda rol alan oyuncu Cengiz Coşkun ilk uluslararası dizi tecrübesini yaşadığını sosyal medya paylaşımıyla hayranlarına duyurdu.

Oyuncu, Rusya’nın popüler digital platformu Start’ta 3 sezondur bir numara olmuş, Rus projesi Gold Diggers  (Yeniden Başlat) adlı dizinin 4. sezonunda rol aldı.

Amazon Prime Global’da ‘Originals And Exclusives’ adıyla da yayınlanan ve St-Peterburg’da çekilen, Lamara Sogomonian’ın yönetmen koltuğuna oturduğu projenin 4.sezonu 8 bölüm sürecek. Coşkun, dizide güçlü ve  hayırsever iş adamı rolüyle izleyici karşısına çıkacağını duyurdu.

Paylaşımında, projenin kendisi için harika bir deneyim olduğunu belirten Cengiz Coşkun, “Rusya’nın St. Petersburg şehrinin tarihi ve kültürel şehrinde çekim yaptım. Proje oldukça kaliteli, şık ve pahalı görünüyor. Seyrettiğim bölümler beni çok etkiledi, elitlerin hayatını seyretmek ilk dakikadan itibaren gerçekten çekici geliyor.

Projenin birkaç bölümünü izledikten sonra projeye katılmak istediğimi hemen anladım. Gold Diggers’teki rolüm öncekilerden çok farklı. Bu rol ile kariyerimdeki ilk uluslararası projeye dahil oldum.” açıklamasını yaptı.

Cengiz Coşkun en son, Türklere Anadolu topraklarını yurt yapan 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’ni beyaz perdeye taşıyan TRT ortak yapımı Malazgirt 1071 adlı filmde rol aldı.

Türklere Anadolu’yu vatan yapan 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi, tarihte ilk defa beyaz perdeye taşındı. Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Cengiz Coşkun ile birlikte Vildan Atasever, Haluk Piyes ve Caner Kurtaran gibi usta oyuncular rol alıyor.