SON DAKİKA
21 Temmuz 2019 14:06

SON HABERLER

Cihat Tamer ile Bedia Ener’in İkinci Bahar oyunu kaçmaz!

Geçtiğimiz günlerde Emrah’ın oyunculuğunu eleştirerek bir polemiği başlatan Cihat Tamer, Emrah’ın verdiği sert yanıta karşın üslubunu bozmayarak sanatçı kimliğini konuşturmuştu. Magazin basınında bir süredir konuşulan bu konunun baş aktörlerinden Cihat Tamer, şimdi ise yeni oyunuyla gündeme geldi.

Cihat Tamer ve Bedia Ener; aşk, romantizm ve komedi yüklü bir oyunla tiyatroseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. ‘İkinci Bahar’ adlı oyun aşk ve mutluluğun insanı her yaşta bulabileceğini anlatıyor.

56’ncı sanat yılını kutlayan Cihat Tamer ile Bedia Ener’i tiyatro sahnesinde buluşturan ‘İkinci Bahar’ adlı oyunda ikiliye; Buket Dereoğlu, Emre Törün ve Serkan Budak eşlik ediyor.

Alfonso Paso’nun eserinden uyarlanan oyunun yönetmenliğini Serkan Budak üstleniyor. İnsanın ancak yaşama sevincini yitirdiği zaman öleceğini anlatan oyun “Aşkın ve mutluluğun yaşı yoktur” temasıyla yola çıkıyor.

26 yıl sonra sahnede

‘İkinci Bahar’ ile 26 yıl sonra tiyatro sahnesine döndüğü için çok heyecanlı olduğunu belirten Cihat Tamer, “Yıllar sonra tiyatro sahnesinde olmak beni çok mutlu ediyor. Aynı zamanda çok heyecanlıyım. 56’ncı sanat yılımı da bu oyun ve mutlulukla kutluyorum” dedi.

Oyunun bir diğer usta ismi Bedia Ener, “Oyun çok sevimli ve içinde olduğum için çok mutluyum. Cihat ile çalışmak büyük bir mutluluk. O benim hem abim, hem de meslek büyüğümdür” ifadelerimi kullandı.

İlgili Haberler