Ana sayfa Sosyal Medya Deniz Can Aktaş ve Alina Boz partnerliği görücüye çıkıyor!..

Deniz Can Aktaş ve Alina Boz partnerliği görücüye çıkıyor!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Türkiye’nin uzay yarışına başlangıcını beyaz perdeye taşıyan Yapımcı Mustafa Uslu ve TRT ortak yapımı Bandırma Füze Kulübü filmi, 21 Ekim Cuma günü sinemalarda!

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği Bandırma Füze Kulübü’nün başrollerinde; Alina Boz ve Denizcan Aktaş yer alıyor.

Filmin ilk galası Ankara’da yapıldı. Deniz Can Aktaş ve Alina Boz’a Erkan Kolçak Köstendil, Aslı Bekiroğlu, Öykü Gürman, Gökhan Yıkılkan, Görkem Sevindik ve Altan Erkekli gibi önemli oyuncuların eşlik ettiği film Türkiye’nin uzay yarışına başlangıcını beyaz perdeye taşıyor.

Deniz Can Aktaş ve Alina Boz partnerliği görücüye çıkıyor!.. 8

Yaşanmış gerçek bir hikâyeden yola çıkarak çekilen Bandırma Füze Kulübü, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bir lise kulübü olarak başlayan, Amerika ve Rusya’yla amatör uzay yarışına girecek kadar gelişen ve ülkemizin tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir topluluğu konu alıyor.

Deniz Can Aktaş ve Alina Boz partnerliği görücüye çıkıyor!.. 9

1950’lerin sonunda, ilk defa uzaya füze gönderen ülkeler arasına girmemizi sağlayan liseli gençlerin hayatından sinemaya uyarlanan filmin onusu kısaca şöyle: 1957’de Sovyetler’in Sputnik Uydusu’nu uzaya yollamasının ardından lise öğrencisi Umut’un gökyüzüne ve fezaya ulaşma hayalleri yeniden yükselir. Umut, kız arkadaşı Leyla, can dostları Hasan ve Mustafa, klarneti ile Bandırma’nın neşesi Çingen Necati ile birlikte kurduğu Bandırma Füze Kulübü ile gökyüzüne, oradan fezaya ve sonunda büyük aşkı Leyla’yı kaybedeceği dünyanın öbür ucu NASA’ya uzanan bir yolculuğa çıkar.