Ana sayfa Sosyal Medya Didem Balçın’dan hayranlarına yeni oyun müjdesi!

Didem Balçın’dan hayranlarına yeni oyun müjdesi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Koronavirüs salgınının sürdüğü şu günlerde tiyatrolarda da yeni oyun hazırlıkları bulunuyor. Bu oyunlardan birisi de Das Das tarafından hazırlanan Ben Varım isimli oyun…

Didem Balçın instagram hesabından oyuncu arkadaşları ile birlikte kapanış şarkısını evlerinden seslendirdi. Karantina sürecinde takipçilerine hoş bir sürpriz yapan Didem Balçın, “Das Das yeni sezon Müzikli oyunu Ben Varım oyuncularından bir sürpriz” diyerek videosunu yayınladı.

 

Ben Varım isimli oyunda Didem Balçın’nı yanı sıra; Alper Baytekin, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Tuğrul Tülek, Yeliz Kuvancı yer alıyor.

Oyunun konusu ve detayları ise şöyle: Kasiyer Jasmin’in zorlu hayatı ve koşulları bir mucize hayaliyle yaşamasına neden olur. Mucize gerçekleşir, ama pek o kadar da mucizeye benzemiyordur. Mucize bekleyenlerin, mucize pazarlayanların, başkasının mucizesine bel bağlayanların, her insanın kendi mucizesini yaratması gerektiğine inananların oyunu bu.

Yazar Peter Lund, bizi aciz bırakan, önce yalnızlaştırıp, sonra sağır edici uğultusuyla akılsız bir kalabalığın içine atan “mucize”ye bakıyor. Umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımıza. Ne zaman, ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğine. Bu kritik karar anını kaçırmamak gerekiyor.