Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Funda Eryiğit’in dizide yüzü gülmedi ama sahnede çok önemli bir ödül aldı!

Funda Eryiğit’in dizide yüzü gülmedi ama sahnede çok önemli bir ödül aldı!

tarafından ker_def

Geçen sezon Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kısa sürmesi ile üzülen Funda Eryiğit, bu sezon ise atv ekranında aynı akıbeti Can Kırıkları dizisiyle yaşadı.

TelevizyonGazetesi.com / Detay –  Dizilerden yüzü gülmeyen Funda Ertiğit, sahnede ise adeta fırtına estiriyor.

Dizilerde yaşanan bu sorunlara karşın Funda Eryiğit gibi birçok oyuncu son dönemde tiyatroya zaman ayırmakta.

Fotoğraf 51 isimli oyunda canlandırdığı Rosalind Franklin karakteriyle harika bir performans sergileyen Funda Eryiğit, bu başarısı ödülle taçlandırdı.

19. Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu. Eryiğit ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu.

Instagram hesabından teşekkür paylaşımı yapan Eryiğit, şöyle yazdı:

XIX. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde ben En İyi Kadın Oyuncu ödüne, oyunumuz Fotoğraf 51 En İyi Prodüksiyon ödülüne layık görüldü. Tüm ekibe kocaman sarılırım. ?
………………………………………………
Thanks to XIX. Direklerarası Audience Awards jury for the Best Actress Award and the Best Production Award. A big hug for the whole team. ?

Fotoğraf 51 Nasıl bir oyun?

Fotoğraf 51, DNA, x-ışınları, fosfatlar ve hırslı bir yarışın ortasında ‘yaşamın sırrını’ bulmaya çalışan bir grup bilim insanını anlatıyor. Bunu yaparken de insanı kusurlu kılan özellikleri, denklemin parçası haline getiriyor. Mesela, bilim insanlarının çok iyi bildikleri bir şey var: Bilim ne kadar kesin değerler üzerine kurulu olsa da, onu yapan kişilerin seçimlerinden, yeteneklerinden, karakterlerinden, korkularından, hatta aşklarından bağımsız düşünülemez.