SON DAKİKA
16 Eylül 2019 01:49

SON HABERLER

Hayranları doğum günü hediyesi ile Bergüzar Korel’i fena ağlattı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Bergüzar Koral, 27 Ağustos 1982 doğumlu. İkinci çocuğuna hamile olan oyuncu, doğum gününü hayranlarının sürprizlerine şaşırarak geçirdi.

Yurt dışından hayranları mesajlar yolladı.

Bazı hayranları bir araya gelip hayvanlara mama alarak kutladı.

Dünyanın farklı ülkelerindeki hayranlarının kurduğu fan clup aracılığı ile bağışlar toplandı ve Kamboçya’da ihtiyaç sahibi bir aileye ev yapıldı.

Bergüzar Korel, doğum gününde yaşadığı bu mutluluğu instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla gösterdi.

Ünlü oyuncu, bu sürprizlerle gözlerinin yaşardığını belirten mesajıyla da ilgi gördü.

İşte Bergüzar Korel’in mesajı:

Yine mutluluk gözyaşlarıyla girdiğim bir doğumgünü yaşatıyorsunuz bana.. Yeryüzündeki tüm sözcükler anlamını yitiriyor yaptığınız güzelliklerle.. Ne mutlu bana ki dünyayı güzelleştirmek için kalbini,varını,yoğunu ortaya koyan bir ailem var. İyi ki varsınız @berguzarkoreluniversalfanclub 💚

Bergüzar Korel için kurulan fun club tarafından yapılan paylaşım da şöyle:

ADINI DÜNYAYA KAZIMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

“Bu Evi Dünyadaki hayranları Bergüzar Korel’e Doğum Günü Hediyesi olarak yaptırdı” yazıyor tabelada.
Burası Kamboçya da bir köy.

İki yıl önce köydeki evler şiddetli muson yağmurlarıyla yıkılmaya başlamış. Sokakta kalan insanları okulda misafir ettikten sonra onlar için yeni evler yapmaya başlamışlar. Şu ana kadar 20’den fazla ev yapılmış. Bizler de Bergüzar Hanımın Doğum günün de yine onun adına yakışır bir etkinlik yaptık. Artık Kamboçya’da bir eviniz var Bergüzar hanım, üstelik çok güzel bir aileye çatı olmuş.

Bu güzel insanlar artık uyurken evleri sallanmayacak. Üzerlerine yağmurlar yağmayacak. Dünyadaki fanlarının sana olan sevgisi onları ev sahibi yaptı. O kadar özel, o kadar güzel bir yeriniz var ki kalbimiz de, ayağınıza taş, gözünüze yaş değmesin. Doğum gününüz kutlu olsun. Eşiniz ve evlatlarınızla birlikte sağlıklı, mutlu çok çok güzel yıllarınız olsun. Sizi çok ama çok seviyoruz. İyi ki doğdunuz. 🎈🎁🎂💕

Bu güzel etkinlikle bizleri yalnız bırakmayan, dünyanın dört bir yanından bu rengarenk köye el uzatan herkese, en önemlisi de bize bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz.

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler