Ana sayfa Dizi Haberleri Kardeş Çocukları dizisi büyük şok yaşadı! Star TV, tarihi bir hata mı yaptı?

Kardeş Çocukları dizisi büyük şok yaşadı! Star TV, tarihi bir hata mı yaptı?

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Geçtiğimiz sezon Pazar akşamları yayınlanan Kardeş Çocukları dizisi, 2. sezonunda Salı akşamlarına alındı. Dizinin 18. bölümü 17 Eylül Salı akşamı izleyicilerle buluştu. Salı akşamı yayınlanan 3 dizi vardı. Birisi atv ekranındaki Kimse Bilmez, diğeri ise Star TV’deki Kardeş Çocukları ve 3.’sü de Kanal 7’deki Yemin… Daha Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kadın dizileri bile başlamadı. Diğer kanallarda da Yaparsın Aşkım, MasterChef Türkiye yarışmaları vardı, yani diziler noktasında Kardeş Çocukları’nın çok iyi başlangıç yapabileceği bir ortam hazırdı.

Ancak beklenen olmadı. Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Murat Daltaban, Afra Saraçoğlu, Berkay Hardal gibi isimleri kadrosunda buluşturan Kardeş Çocukları dizisi reytinglerde büyük şok yaşadı..

Totalde 2.75 reyting ve 8.08 izlenme payı elde eden dizi ancak 12. sırada kendisine yer bulabildi. Kimse Bilmez bu kategoride 2. olurken, Kanal 7’nin Yemin dizisi 9 olarak Kardeş Çocukları’nı geçti.

AB grubunda 2.95 reyting ve 8.74 izlenme payı ile 8. sırada yer alan dizi, Kimse Bilmez’in gerisinde kaldı ama Yemin dizisini geçti…

ABC1 grubunda ise 3,16 reyting ve 8.72 izlenme payı elde eden Kardeş Çocukları dizisi yine Kimse Bilmez’e geçildi ama Yemin dizisinin de önünde yer aldı.

Sonuç olarak, Kardeş Çocukları dizisi için yapılan bunca yatırım, ortaya konan büyük oyunculuk, hikayenin çeşitliliği, oyuncu kadrosunun popülerliği ve Star TV gibi dizi tutturan bir kanalda yer almasına rağmen alınan bu reytingler şoke edici oldu.

Kardeş Çocukları, EDHO ve Kadın dönünce ve farklı dizilerle ekran çeşitlenince bu reytingleri bile bulamaz ise durum çok vahim demektir.

Bu sonuçlardan sonra şu soru da kritik: Acaba Star TV, diziyi Pazar gününden Salı’ya alarak tarihi bir hata mı yaptı?

17 Eylül Salı gününün en çok izlenen 10 programı: