Ana sayfa Dizi Haberleri Kardeşlerim ve İyilik dizilerinin ünlü oyuncusu Ogün Kaptanoğlu, herkesin çok isteyip de yapamadığını yaptı!

Kardeşlerim ve İyilik dizilerinin ünlü oyuncusu Ogün Kaptanoğlu, herkesin çok isteyip de yapamadığını yaptı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 2004 yılından bu yana dizilerde ve sinema filmlerinde izlemekte olduğumuz Ogün Kaptanoğlu, özellikle Karagül dizisindeki Yüzbaşı Oğuz karakteri ile akıllara yazılmıştı. Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kutül Amare ve Uyanış Büyük Selçuklu gibi tarihi dizilerde de izlediğimiz oyuncu, son dönemde Kardeşlerim dizisinde Resul ve İyilik dizisinde de Poyraz karakterlerini canlandırdı.

Ogün Kaptanoğlu, bugünlerde kahramanca mücadelesi ile gündem olmuş durumda. Ünlü oyuncu, 6 Şubat Pazartesi günü 9 saat arayla meydana gelen, Kahramanmaraş ile birlikte çevresindeki 9 ili de etkileyen büyük deprem felaketi sonrası hemen bölgeye hareket etti.

KİF Arama Kurtarma ve ilk yardım ekibinin bir üyesi olan Ogün Kaptanoğlu, ağır hava koşullarına rağmen depremden 38. saat geçtikten sonra bölgede kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Hatay’a ulaşan 3. arama kurtarma ekibi olduklarını belirten oyuncu, Antakya Spor Salonu’nun karşısında bulunan enkazda arama kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Instagram hesabından da bir kurtarma çalışması sırasında yaşananları paylaşan oyuncu, Şevket isimli bir vatandaşı canlı olarak enkazdan çıkarttıklarını aktardı.

Halime isimli vatandaşın ise kurtarmalarına rağmen ambulansta yaşamını yitirdiğini belirten oyuncu, “Üzülerek söylemeliyiz ki, Şevket anne, baba, abla ve kız kardeşini kaybetti. Düşünmekten insan kendini alamıyor, keşke elimizde ki imkanlar ve zaman bizden yana olsaydı” diyerek de gönülleri yaktı.

Dizilerde başarılı performansları ile bilinen oyuncunun, yardım kurtarma eğitimi alması ve böyle önemli bir deprem felaketi sonrasında hemen bölgeye hareket ederek insanüstü bir çabanın içine girmesi takdirle karşılandı.

Takipçileri onur duyduklarını belirten birçok mesaj ile Ogün Kaptanoğlu’na teşekkürlerini sundu. Birçok kişinin deprem felaketinde enkaz altında kalanları kurtarmayı çok arzu ettiği ama buna eğitimi olmadığı için ulaşamadığı bir noktada, Ogün Kaptanoğlu, hayranlarının arzusunu da gerçekleştirmiş oldu.

Tarifi mümkün olmayan duygular içinde olduğunu belirten Ogün Kaptanoğlu, bu çabaları ile büyük takdir topladı.