Ana sayfa Dizi Haberleri Kulüp dizisinin 2. sezonu beklenirken bir başka sürpriz sevindirdi!

Kulüp dizisinin 2. sezonu beklenirken bir başka sürpriz sevindirdi!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Netflix için çekilen Kulüp dizisi, izleyenlerin büyük beğenisini toplayan bir yapım oldu. Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce’nin yönetmenliğini üstlendiği dizi, şu ana kadar çekilen en iyi dönem dizisi olarak da adlandırılmakta.

Büyük ve yorucu bir süreçle 1950’lerin Beyoğlu atmosferinin canlandırıldığı dizi, mekanlar, kostümler, senaryo, kurgu, yönetmenlik ve oyunculuk açısından eleştirmenlerin de övgüyle söz ettikleri bir yapım oldu. Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Salih Bademci, Metin Akdülger gibi isimleri bir araya getiren dizinin 2. sezonunun da çekileceği haberleri gündeme gelmişti.

Yaz aylarında çekilmesi planlanan Kulüp dizisini bekleyenler için bir başka güzel haber ise yeni gündeme geldi. Dizide Salih Bademci’yi şarkı söylerken izlemek, diziyi takip edenler için çok güzel bir sürpriz olmuştu. Uzun süre ders alan ve rolü için özel bir uğraş veren Bademci, şarkıcı olarak da iyi bir iş çıkarmıştı.

Bu arada dizinin müzikleri de büyük beğeni toplamıştı. Kulüp dizisinin müziklerinden oluşan bir soundtrack albümün çok yakında dinleyicilerle buluşacağı gündeme gelmişti.

Ender Akay tarafından hazırlanan soundtrack albüm, 13 Mayıs’ta tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Kulüp dizisinde Salih Bademci’nin şarkılarının yanı sıra Sefarad yahudilerinin eski müzikleri de damgasını vurmuştu.

Türkiye’nin tarihine kara bir leke olarak geçen 6-7 Eylül olaylarını da kapsayan ve o dönemin duygusal boyutunu da ele alan bir yapım olarak Kulüp dizisi övgüleri toplamıştı. Dizide Matilda karakterini canlandıran Gökçe Bahadır yaptığı bir açıklamada ikinci sezonunun büyük olasılıkla çekileceğini söylese de henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Başrollerinde Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Fırat Tanış, Barış Arduç, Metin Akdülger ve Asude Kalebek’in yer aldığı Kulüp, altı bölümlük ilk kısmıyla konuşulmuştu. Matilda ve kızı Raşel’in hikayesinin ardında 1950’li yıllarda İstanbul’da yaşayan azınlıkların hayatını anlatan Kulüp dizisi bugüne kadar çekilmiş en başarılı dönem dizilerinden biri olarak kabul edildi.

Dizinin ilk kısmı altı bölümden oluşuyordu. Geriye kalan dört bölüm de yaklaşık bir ay önce Netflix’te yayınlanmıştı. 3 bin 700 kostümün dikildiği dizi için, 10 terzi çalıştı. Gökçe Bahadır bu süreçte ladino dili, Salih Bademci ise şan dersi aldı.