SON DAKİKA
19 Ağustos 2019 19:14

SON HABERLER

Mert Fırat’tan eşiyle ilgili samimi itiraflar: Dominanttır!

Televizyongazetesi/Detay – Ünlü Oyuncu Mert Fırat, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde oynarken hızlı bir kararla Eylül ayında İdil Fırat ile evlenmişti.

Mert Fırat, Woman TV’de katıldığı Şafak Yavuz’un programında eşi İdil Fırat ile evlilik süreçlerini ilk kez anlattı.

Eşinin dominant bir karakteri olduğunu belirten Mert Fırat, “İdil çok ayakları yere basan, ne yaptığını bilen kuvvetli bir kadın figürü ve kendisine, çevresine ve yaptığı işe çok değer veriyor. Karşısındakine de aynı şekilde. Bu da insana kendisini değerli hissettiriyor. Hem hayatındaki hem de çevresindeki insana önem veriyor ve değer veriyor” diye konuştu.

Eşinin bu özelliğinin ilk tanıştığı günlerden beri kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Mert Fırat, “Her şeye emek veriyoruz, ilişki denilen şey bir çocuk gibi. Emek veriyorsun ona yetiştiriyorsun. Ne kadar iyi bakarsan o kadar iyi, uzun ve güzel yaşıyor. Galiba biraz onu keşfedip dedim ki ‘Bu mutluluk, bu güzellik, bu etki elimden gitmemeli. Galiba biraz o beni çok hızlı harekete geçirmeye sevketti” diyerek hızlı evlilik kararının ardındaki düşüncesini ilk kez ortaya koymuş oldu.

Birbirlerinin anneleri ve aileleriyle çok güzel bir ilişkilerinin olduğunu belirten Mert Fırat, dünyada her şeyin tüketime yönelik olduğunu ve ilişkilerdeki güzellikleri kaybetmenin çok kolay olduğunu da ifade ederek “Tutmak beslemek büyütmek,başka yerlere taşımak çok daha önemli ve değerli. Umarım biz öyle yaparız ve öyle yapacağımıza inanarak çıktık yola” diye konuştu.

Eşine vakit buldukça mutfakta yardım ettiğini ve ikisinin de mutfağı sevdiğini anlatan oyuncu, çocuk isteyip istemedikleri ile ilgili bir soru üzerine de “Şu anda haber olabilecek bir şey yok açıkçası. Olsa paylaşırdım. Bir plan yapmadık bunun için. Olursa ne mutlu” açıklamasını yaptı.

YENİ BİR FESTİVAL İÇİN KOLLARI SIVADI!

Mert Fırat, oyuncu kimliğinin yanında sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle de tanınan bir isim.

İhtiyaç Haritası isimli bir uygulama sayesinde Türkiye’nin pek çok yerindeki insanlara ulaşılmasını da sağlayan bir organizasyonun içinde.

Bunun yanı sıra sanata da çok yatırım yapan Mert Fırat, birikimlerini yine sanat için harcadığını anlattı.

DasDas, Kutu Film gibi oluşumlarının yanı sıra yeni bir festivalin de müjdesini verdi ünlü oyuncu.

“Fast Together” isimli bir festivalin ilkini 14 Temmuz’da Küçükçiftlik Park’ta başlatacaklarını anlatan Mert Fırat, sivil toplum örgütlerinin bir arada olduğu organizasyonla ilgili olarak da şöyle konuştu:

“İhtiyaç haritası, Adım Adım, Açık Açık, Tohum Otizm, Tema ve Buğday Derneği’nin olduğu bir festival yapıyoruz 14 temmuz’ta. Atıksız bir festival yapabilmek amacımız. Her festivalde 3 kiloya yakın çöp üretiyormuşuz. Onun yönetimini öğretmek istiyoruz. Sabahtan akşama kadar etkinliklerle dolu bir festival. Akşam da konserler olacak.”

İlgili Haberler