Sezonda dizileri çöpe giden Star TV, bu kez ayranı üfleyerek içiyor!

22 Haziran 2018 Cuma, 14:09
Sezonda dizileri çöpe giden Star TV, bu kez ayranı üfleyerek içiyor!
Televizyongazetesi/Analiz

Sezon bitti, geldi yaz dönemi… Kanallar uzun zaman önce yaz sezonuyla ilgili radikal bir karar aldı. Sezonda pek çok dizinin tutmaması ve onca iddia ve büyük bütçelere karşın bir kaç bölümde çöp olmasından sonra, yaz sezonundan başlayan ve yeni sezonda da devam edecek durum masaya yatırıldı.

Bir süredir üzerinde çok konuşulan kararlar aldı kanal yönetimleri. Yeni sezonda artık daha çok yarışma programları ve farklı format arayışlarına gideceği konuşulmuştu kanalların.

Yaz sezonu için de çok fazla dizi yapılmayacağı ile ilgili haberler gündeme gelmişti.

Sezonda pek çok dizisi bir kaç bölümde çöp olan Star TV de, yeni sezon için kararlarını gözden geçiriyor.

Hayat Sırları, Babamın Günahları, Siyah İnci dizileri reyting almayınca biten kanal, geçtiğimiz yaza damga vuran ama sezonda ömürleri uzun olmayan Ateş Böceği ve Dolunay dizilerini de bitirmişti.

Dizilerle ilgili yaşanan bu olumsuz durum, doğal olarak yaz dizilerine de sirayet etti.

Eski dönemlerde peşi sıra başlayan yaz dizileri ekranı dolduruyordu.

Ancak artık durum böyle değil. İki elin parmağını bile geçmeyecek kadar diziyi zor göreceğiz.

Star TV’nin de şu ana kadar bilinen iki yaz dizisi projesi var. Birisi zaten 2. bölümüyle bu hafta ekrana geldi. Kalbimin Sultanı.

Kanalın diğer yaz dizisi Erkenci Kuş. Uzun süredir hazırlıkları süren dizinin yayın tarihi de açıklandı. 26 Haziran’da ekranda olacak.

Şimdi Star’ın yaz sezonunda bu iki iddialı dizisine yakından bakalım:

STAR TV
Kalbimin Sultanı

13 Haziran Çarşamba günü ilk bölümüyle geldi.

Maya Productions International’ın yapımcılığını üstlendiği ve ilk Türk – Rus ortak dizi projesi olma özelliğini taşıyan Kalbimin Sultanı dizisisi Çarşamba akşamları yayınlanıyor.

Başrollerini Ali Ersan Duru ve Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı Kalbimin Sultanı projesinde ikiliye, Emel Çölgezen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir, Tuncel Salman, Taner Rumeli, Bülent Seyran, Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere Rusya’da birçok önemli projede yer almış Shcherbina Dmitry, Rudensky Andrey, Sokolovsky Alexander gibi Rus ve Türk başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Bir Cihan Hükümdarı ile bir Rus kızının masalını anlatan Kalbimin Sultanı’nda hapis gibi gördüğü hareme muhbir olarak girmek zorunda kalan Anna, ancak masallarda yaşanacak büyük bir aşkın eline düşer…

Senaryosunu Özlem İnci Hekimoğlu ve Nil Güleç Ünsal kaleme aldığı Kalbimin Sultanı, Star’ın yeni sezondaki iddialı dizisi.

ERKENCİ KUŞ

Başrollerini Demet Özdemir ve Can Yaman’ın paylaştığı, Star’da ekrana gelecek olan “Erkenci Kuş”dizisinden merakla beklenen ilk kareler basına yansıdı.

Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın, senaristliğini ise Ayşe Kutlu’nun üstlendiği, Erkenci Kuş’un kadrosunda Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Sibel Şişman ve Tuan Tunalı yer alıyor.

Çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlayan dizide, güzel oyuncu Demet Özdemir; üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulamayınca bakkal dükkanı sahibi olan babasına yardım eden deli dolu, hayalperest Sanem karakterine hayat veriyor. Genç oyuncu Can Yaman ise dünyaca ünlü bir fotoğrafçı olan Can karakterini canlandırıyor.

Dizide; reklam ajansında işe başlamak zorunda kalan Sanem ve reklam ajansı sahibi olan babasının koltuğuna geçen Can’ın arasındaki engellerle dolu tutkulu aşk izleyenleri etkisi altına alacak.

Gold Yapım imzalı Erkenci Kuş, heyecanlı ve sürükleyici hikayesi ile izleyiciyi etkisi altına alacak. Dizi, 26 Haziran Salı 20.00’da Star’da başlıyor.

erkenci kuş haberleri için

Kalbimin sultanı haberleri için