Ana sayfa Dizi Analiz Teşkilat dizisinin üçüncü sezonunda Ömer ve Zehra ilgi odağı oldu!

Teşkilat dizisinin üçüncü sezonunda Ömer ve Zehra ilgi odağı oldu!

tarafından ker_def

TRT 1’de yayınlanan, yapımını TIMS&B Productions, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği, ilk bölümünden itibaren seyircinin favorisi olarak reytinglerin zirvesinde yer alan ‘Teşkilat’ üçüncü sezona da zirvede başladı.

Dizinin 49. yeni bölümünde Ömer ve Zehra’nın yolları yıllar sonra operasyonda kesişti… Kendi eliyle ekip arkadaşlarını ölüme göndermek zorunda kalan Zehra bu travmayı atlatamadı ve görevinden istifa etti. Herkesten uzakta kızı Yağmur’la kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan Zehra’nın geçmişi peşini bırakmadı. Geride kalanlar Zehra ile hesabını kapatmak isterken Zehra da istihbarattan bağımsız, canını ortaya koyduğu bir yola çıktı ve elde ettiği bilgilerle soluğu Kuzey Irak’ta aldı.

Üstün yeteneği ve azmiyle Milli İstihbarat Teşkilatı’nın gözdesi olan Ömer, Halit Başkan’ın talimatıyla ekibe katıldı. Ömer, SAT komandosu kardeşi Halim’in pusuya düşürülmesiyle büyük darbe aldı.

Şirketin yok edilmesinin ardından derinlerdeki karanlık yapılanma yıllardır sinsice planladıkları terör devleti emellerini harekete geçirdi. Bu yapılanmanın meşru zeminde bir terör devleti kurmak için harekete geçtiğini öğrenen Halit Başkan bu durumu engellemek için bir operasyon başlattı. Halit Başkan’ın talimatıyla Uzay da İstanbul’da görevine döndü.

David Hartley’in kendisini uyarmasıyla Franscis, Halit Başkan ve Ömer’e saldırı düzenlese de başarılı olamadı. Zehra ise Francis’in peşinde olduğu kitabı ele geçirerek bir adım öne geçti.

Sacide yaşadığı evlat acısıyla bunca yıldan sonra Ömer’e gerçeği söylemek istedi. Ancak Efkar bunun tehlikeli olduğunu söyleyerek reddeti.

Ömer terör devletinin duyurulması için planlanan mitingi düzenlediği operasyonla sonlandırırken Zehra ile karşılaştı. İki eski arkadaş yıllar sonra birbirinden habersiz aynı hedef için karşı karşıya geldi.

‘Teşkilat’ yeni bölümleriyle her Pazar TRT 1’de!