Ana sayfa Dizi Haberleri Yeni projesini seçen Serenay Aktaş bu yaz ekranda olacak!

Yeni projesini seçen Serenay Aktaş bu yaz ekranda olacak!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Serenay Aktaş uzun bir aradan sonra yaklaşık dokuz ay önce dizi setlerine Savaşçı’nın 5. sezonu ile dönüş yapmıştı. Savaşçı’nın sona ermesinden sonra Aktaş, Kalp Yarası dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştı. Sevilen oyuncu ekranlara bir yaz dizisiyle dönüyor.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Serenay Aktaş, bu yaz ATV’de ekrana gelecek ve daha önce adı Ah Canım Hayat olarak açıklanan Sevmek Zamanı isimli diziyle el sıkıştı. Serenay Aktaş, İlhan Şen ve Deniz Işın’ın başrolleri paylaşacağı dizide Leyla isimli karakteri canlandıracak.

Süreç Film tarafından çekilen ve çok yakında sete çıkacak olan dizinin senaristliğini Nalan Merter Savaş üstlenirken, Yıldız Hülya Bilban yönetecek. Yeni yaz dizisinde ayrıca Toprak Can Adıgüzel, Beran Soysal, Muttalip Müjdeci, Çağdaş Onur Öztürk, Nimet İyigün, Onur Gözeten, Derya Pınar Ak, Ozan Yiğit ve Zeynep Oymak rol alıyor.

2012 yılında Arka Sıradakiler isimli diziyle setlere adım atan Serenay Aktaş, Yahşi Cazibe, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak Gelinler gibi dizilerin ardından Meryem dizisinde rol almıştı. Ondan sonra bir süre dizilere ara veren Aktaş, Savaşçı dizisiyle ekrana dönmüştü. Oyuncu 11 bölüm süren 5. sezonda Teğmen Selcen Efe karakterine hayat verdi. Ancak Savaşçı dizisi 109.bölümü ile birlikte yeterli reyting alamadığı için Haziran ayında final yaparak ekran ömrünü tamamladı.

Serenay Aktaş en son ATV’nin geçen sezon başarılı işlerinden biri olan Kalp Yarası’nda konuk oyuncu olarak rol aldı. Serenay Aktaş; dizinin dördüncü bölümünde Ebru karakterine hayat verdi. Ebru, İnanç Konukçu’nun canlandırdığı Sinan’ın gençlik aşkıydı.

ATV’nin yeni yaz dizisi Sevmek Zamanı için hazırlıklar ise tam gaz sürüyor. Dizinin çok yakında sete çıkması bekleniyor. Sevmek Zamanı yaz sezonuyla birlikte ekrana gelecek.